سیگنال های دریافتی از سایت و نقش آنها در سئو
موضوع سئو و بهینه سازی یک وب سایت بسیار مبحث پیچیده وتخصصی است.واقعیت این است که هیچ وب سایتی بدون زحمت و بدون رعایت موارد متعدد در کنار هم قادر نخواهد بود در مدت کوتاهی به رتبه های بالا گوگل دست یابد.

در این مقاله به بررسی برخی عوامل که در آخرین آپدیت های گوگل مورد توجه گرفته و البته گاهی توسط تیم های سئو نادیده گرفته می شوند را برای شما آورده ایم.بخاطر داشته باشید این مسائل به ظاهر کم تاثیر و کم اهمیت می توانند در رقابت های تنگاتنگ با رقبایتان به شما برتری ببخشند.

1- استفاده از HTTPS

استفاده از کدگذاری SSL روی پروتکل HTTP که  HTTPS نام دارد در واقع یک سیستم امنیتی برای اطلاعات رد و بدل شده بین سرورها و کامپوترهای شخصی است.زمانی که شخصی فرمی را پر می کند یا از طریق یک وی سایت اقدامم به خرید اینترنتی می نماید هکرها قادرند اطلاعات شخصی یا اطلاعات کارت بانکی فرد را در میانه راه مشاهده کرده و به سرقت ببرند.استفاده از پروتکل HTTPS با استفاده از کدگذاری اطلاعات تا حد بسیار زیادی از هک شدنشان جلوگیری می کند.

گوگل نیز تمایل دارد تا کاربران هنگام مرور سایت ها از امنیت برخوردار باشند به همین منظور استفاده از پروتکل HTTPS را به عنوان یک فاکتور موثر در بهینه سازی سایت در نظر گرفته است.البته تاثیر این مورد به اندازه موارد دیگر مانند محتوای خوب ، بک لینک و غیره نیست اما عاملی است که در کنار فاکتورهای دیگر سئو میتواند برای سرعت بخشیدن به بهبود جایگاه استفاده شود.

2- رابط موبایلی مناسب

در آوریل سال 2015 و پس از آپدیتی که در گوگل انجام شد رابط کاربری موبایل در وب سایت به یکی از فاکتورهای مهم در سئو سایت تبدیل شد. تعداد کاربرانی که از موبایل برای ورود به اینترنت استفاده می کنند در حال افزایش و پیشی گرفتن از کاربرانی است که از کامپیوتر و لپ تاپ برای مرور سایت ها استفاده میکنند.بنابراین درست نمایش داده شدن وب سایت در موبایل و داشتن رابط کاربری مناسب در آن بسیار مهمتر از گذشته شده است.علاوه بر ریسپانسیو بودن سایت باید از خوب بودن رابط کاربری موبایلی نیز اطمینان حاصل کنید.

پیشنهاداتی که میتواند در این مورد به شما و روند سئو سایت کمک کنند :

·         تنظیمات viewport صفحه وب سایت طراحی شده را به درستی انجام دهید.

·         بین لینک های موجود در سایت فاصله ایجاد کنید تا مشخص و جدا شوند و براحتی قابل لمس باشند.

·         از پاپ آپ هایی (Popup) که تمام صفحه سایت را اشغال میکنند به هیچ عنوان استفاده نکنید.

·         از فونت های خوانا با اندازه مناسب استفاده کنید.(انداره فونت، زیادی بزرگ یا کوچک نباشد)

نقشه سایت (Site Map)

این مورد نیز یکی از موارد کم اثر در فرایند سئو و بهینه سازی است اما نباید از آن هم غافل شد.داشتن نقشه سایت یا Site Map دقیق به هردو فرمت XML و HTML به Index شدن بهتر صفحات شما کمک زیادی خواهد نمود.

باز هم متذکر می شویم فرایند سئو دارای فاکتورهای زیادی است که هیچ کدام به تنهایی موثر نخواهند بود.در این بین برای سرعت بخشیدن به بهینه سازی از موارد به ظاهر کم اهمیت نیز نباید غافل شد چرا که در رقابت های نزدیک برگ برنده شما خواهند بود.


سوالات متداول و مهم سئو
سوالات متداول و مهم سئو
درباره گوگل وبمستر
درباره گوگل وبمستر
کند  بودن سایت در موبایل و افزایش بانس ریت
کند بودن سایت در موبایل و افزایش بانس ریت
بانس ریت bounce rate چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟
بانس ریت bounce rate چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟
قیمت سئو سایت
قیمت سئو سایت
متا دیسکریپشن و تاثیر بر بهینه سازی سایت
متا دیسکریپشن و تاثیر بر بهینه سازی سایت
نوشتن Alt Text و سئو وب سایت
نوشتن Alt Text و سئو وب سایت
آیا سرعت سایت مهم است؟
آیا سرعت سایت مهم است؟
آموزش سئو بخش سوم ( اهمیت بازاریابی توسط موتورهای جستجو )
آموزش سئو بخش سوم ( اهمیت بازاریابی توسط موتورهای جستجو )
لینک دادن یا لینک ندادن مسئله اینست
لینک دادن یا لینک ندادن مسئله اینست
مراحل سئو سایت
مراحل سئو سایت
آموزش سئو بخش هفتم (لینک بیلدینگ)
آموزش سئو بخش هفتم (لینک بیلدینگ)