چقدر طول می کشد تا یک وب سایت طراحی و ساخته شود ؟

معمولا از ما سوال میشود " طراحی و ساخت یک وب سایت چقدر زمان می برد ؟ " ساده ترین راه برای پاسخ دادن به این سوال ارتباط دادن طراحی سایت به رقابت های شطرنج است.

قبل از بررسی تئوری شطرنج، نمونه ای از پاسخ هایی که معمولا در جواب سوال " طراحی سایت چقدر زمان می برد؟ "خواهید شنید (البته نه از طرف ما!) برایتان می آوریم :

  • "کار طراحی یک وب سایت هیچوقت تمام نمی شود!"
  • "از همین الان طراحی سایت خود را تمام شده فرض کنید!"
  • "چقدر پول دارید؟!"
  • "بین چند دقیقه تا چند سال"
  • "به اندازه 23 گردش کره مریخ به دور محور خود!"
  • و هر پاسخ مجهول و گیج کننده دیگری که فکرش را بکنید!

وحالا چند سطر در این مورد که چقدر طول میکشد تا شرکت آوینا پرداز یک وب سایت را طراحی کند :

کمترین زمانی که تاکنون تیم طراحی سایت آوینا برای ساخت یک وب سایت حرفه ای برای خود ثبت کرده : 10 ساعت می باشد!(شامل طراحی،قالب بندی،نوشتن محتوا،بتونه کاری!! و .. )

بیشترین زمانی که تیم طراحی آوینا برای تولید یک وب سایت به ثبت رسانده : 4 سال با بیش از 150 میلیون تومان هزینه که همچنان نیز ادامه دارد (پروژه های فوق داینامیک)

به طور کلی مدت زمان میانگین مورد نیاز برای طراحی کامل یک سایت در سال گذشته : 75 روز بوه است.

همچنین بخاطر داشته باشید دو نوع زمان باید محاسبه شود : یکی زمان دقیق صرف شده؛برحسب نفر ساعت و دیگری زمان کل سپری شده از زمان آغاز پروژه طراحی سایت تا زمان اتمام آن.

اگر الان از ما بپرسید چقدر زمان برای طراحی یک وب سایت لازم است احتمالا جواب ما این خواهد بود: حدود 6 هفته زمان برای ساخت یک سایت متوسط، وقت لازم خواهد بود.اما برای آنها که از رقابت های حرفه ای شطرنج آگاهی دارند می دانند که عملکرد ساعت کنار صفحه شطرنج چگونه است.

مدت زمان طراحی سایت

در مسابقات شطرنج ساعتی در کنار صفحه بازی وجود دارد.هر بازیکن نوبت خود را بازی میکند و به محض تمام شدن حرکت ضربه ای روی ساعت می زند و از آن به بعد نوبت حرکت شخص روبروست.در نتیجه هردو بازیکن دارای وقت معینی برای انجام حرکت خود هستند که محدود است و در زمان کل مسابقه محاسبه می شود.

همه اینها را گفتیم که توضیح دهیم شیوه کار در طراحی سایت نیز بسیار شبیه به مسابقات شطرنج است.ما کاری انجام میدهیم و سپس نیاز به پاسخ و واکنشی از طرف شما داریم.اگر در بهترین حالت، شما بتوانید بلافاصله پاسخ ها و اطلاعات مورد نیاز را به ما برسانید به طور قطع طراحی سایت شما براساس زمانبدی اعلام شده پیش خواهد رفت.که البته امکان پذیر نیست! شما هم مانند ما نیاز به استراحت،غذا خوردن یا چک کردن اینهمه گروه و کانال در تلگرام دارید! درنتیجه ما اکثر اوقات مجبوریم منتظرحرکت متقابل شما بمانیم تا بتوانیم به ادامه کار طراحی و ساخت سایت تان بپزدازیم.

به علاوه هردوی ما سرمان به چیزهای دیگری نیز گرم است! در نتیجه موقعی که چیزی از طرف ما برای شما فرستاده شود اگر مثلا شما در حال دیدن مسابقه فوتبال باشید کل فرایند طراحی سایت خواهد خوابید! اگر خدای نکرده شما بیمار شوید یا مشکل غیر منتظره ای برای ما پیش بیاید هماهنگی متقابل در پروژه بهم خورده و چندین روژ روند طراحی سایت مسکوت خواهد ماند.در شرایط اضطرار هرکدام از ما میتوانیم بازیکن دیگری جایگزین خود کنیم – اما ارتباط کاری و روانی مفیدی که بین ما در این مدت بوجود آمده از بین خواهد رفت – بنابراین ارزشش را دارد تا چند روزی برای طرف مقابل صبر کنیم.

مضاف براینها - شما باید به خود زمان دهید!- هرچقدر قسمت منطق مغز شما سریع کار کند با این حال ناخودآگاه ذهن که تقریبا تمام کار را انجام می دهد نیاز به زمان برای تحلیل افکار و بررسی نظر همکارانتان دارد تا بتوانید به این نتیجه برسید که آیا کاری که ما تا اینجا انجام داده ایم با برند و بیزینس شما همخوانی دارد یا با استاندارد های شا مطابقت می کند یا خیر.

و در نهایت از هرچه بگذریم سخن دوست خوش تر است! نحوه پرداخت! پرداخت های شما به ما نیز می تواند روی زمانبندی طراحی سایت تاثیر بگذارد. متاسفانه ما نمیتوانیم طبق زمانبندی پیش برویم اگر پرداخت های مورد توافقمان در زمان های مقرر انجام نشود – به هر مقصودی که ما قادر به کنترلش نباشیم (برای مثال : تغییرات درون سازمانی یا رویکردهای تجاری)

نکته : یک راه حل ساده برای برطرف کردن این مشکل، ارائه چک های زمان دار است.


بنابراین اگر بخواهیم به سوال اول مقاله پاسخ دهیم با درنظر گرفتن تئوری ساعت شطرنج باید بگوییم برای تیم طراحی سایت شرکت آوینا به طورمیانگین 6 هفته ساخت وب سایت شما زمان خواهد برد اما 6 هفته نیز نیاز است تا شما هم برای سایت تان زمان اختصاص دهید(بطور میانگین) و در نتیجه احتمالا طراحی و تکمیل یک وب سایت قوی و حرفه ایی، حدود 3 ماه برای ما و شما زمان خواهد برد.

سرما خوردگی ، تعطیلات ، پیچ خوردگی های پروژه و ... را نیز اضافه کنید تا در نهایت وب سایت شکیل و مورد پسند خود را تحویل بگیرید.

هدف ما از این مقاله ارائه واقعیت ها در مورد مدت زمان لازم برای انجام یک پروژه طراحی سایت و پرهیز از هرگونه دروغ و عدم شفافیت در این مورد بوده است.واقعیتی که خیلی مواقع عمدا یا سهوا نادیده گرفته می شود این است که شما نیز در تعیین مدت زمان به سرانجام رسیدن کار طراحی و ساخت سایت تان به اندازه ما موثرید.
هزینه های پنهان طراحی سایت ارزان
هزینه های پنهان طراحی سایت ارزان
نوع طراحی وب سایت شما چه چیزی در موردتان می گوید؟
نوع طراحی وب سایت شما چه چیزی در موردتان می گوید؟
تفاوت توسعه دهنده وب سایت با طراح سایت در چیست؟
تفاوت توسعه دهنده وب سایت با طراح سایت در چیست؟
مشکلات مربوط به طراحی سایت با استفاده از فلش
مشکلات مربوط به طراحی سایت با استفاده از فلش
نظرات کاربران
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

captcha