تبلیغات در گوگل (Google AdWords) چیست ؟

تبلیغات گوگل یه سرویس تبلیغاتی متعلق به گوگل است که به صاحبان تمامی مشاغل کوچک و بزرگ خدمات ارائه میدهد و آنها را در کلمات کلیدی انتخابی به جستجو کنندگان در وب پیشنهاد میدهد.برای مثال زمانی که شما کلمه ای را در گوگل جستجو میکنید به سایتهایی در بالا یا پایین صفحات گوگل بر میخورید که به شما از طرف گوگل پیشنهاد می شود و درکنار آنها کلمه Ad کوچکی به چشم می خورد.این نوع تبلیغات عموما به نام های pay-per-click (PPC)  یا cost-per-click (CPC) شناخته می شوند که به این معنی است که در این روش تبلیغاتی شما زمانی به گوگل هزینه پرداخت میکنید که شخصی برروی لینک سایت شما کلیک کند (پرداخت به ازای کلیک).

" بسیاری از کسب و کارهای کوچک تنها ازطریق تبلیغات هوشمندانه! به تجارت های بزرگ تبدیل شده اند. "

مارک تواین                            

بسیار منعطف و حرفه ای اما گیج کننده!

تبلیغات گوگل سطح وسیعی از امکانات و کارایی ها را فراهم می آورد و در کنار آن قابلیت های شخصی سازی و بررسی های بازاریابی گسترده ای در این سرویس وجود دارد.همه این ها باعث شده گاهی تنظیم صحیح و مدیریت سرویس های آن بسیارسخت و پیچیده باشد.

تبلیغات در گوگل اگر به صورت درست و علمی انجام گیرد می تواند تاثیر بسیار قابل ملاحظه ایی در فروش محصولات و خدمات و پیشرفت کسب و کار بگذارد اما مانند هر ابزار و سرویس دیگری در اینترنت و دنیای دیجیتال همیشه امکان تاثیرمعکوس وجود دارد! در مورد سرویس تبلیغات در گوگل این تاثیرات منفی میتواند شامل موارد زیر گردد:

1- تنظیمات پیچیده.برای موثر بودن تبلیغات گوگل و بازگشت سرمایه گذاری که انجام می دهید نیاز است که تلاش و زمان کافی برای اقدامات لازم و مدریت این سرویس صرف کنید

2-تبلیغات در گوگل می تواند پُـرهزینه باشد! به خاطر داشته باشید شما به ازای هر کلیکی که بر روی لینک وب سایتتان می شود پول میدهید نه به ازای انجام یک فروش تضمین شده! از این گذشته هستند بسیاری از افراد که یک حساب تبلیغاتی در گوگل ایجاد میکنند ، فرآیند تبلیغات را آغار مینمایند اما به محض اینکه به پیچیدگی ها و کار و زمان مورد نیاز برای آن پی میبرند به کلی رهایش میکنند. این یعنی انجام هزینه بدون بازگشت.

3-رقابت در سرویس تبلیغات گوگل لزوما منصفانه نیست! واقعیت این است که برای شرکت های کوچک که بودجه تبلیغاتی محدودی دارند رقابت بر سر یک کلمه کلیدی یکسان با شرکت های بزرگ و بودجه های تبلیغاتی عظیم، بسیار مشکل و گاهی بی نتیجه خواهد بود.هرچند گوگل تلاش بسیاری می کنند تا رقابت را کمی نزدیک کند و باعث شود بینندگان همه وب سایتهای مرتبط را مشاهده کنند اما حقیقت این است که شرکت های با بودجه و سرمایه گذاری های بیشتر میتوانند هزینه استفاده از تبلیغات گوگل را بالا ببرند.

4-اشتباهات در تبلیغات گوگل میتواند بسیار گران تمام شود! اگر در نحوه نوشتن کلمات کلیدی مورد نظر خود اشتباه کنید یا صفحه ایی از وب سایت خود که میخواهید بیننده پس از کلیک به آن هدایت شود را نادرست انتخاب و معرفی کنید، تبلیغات شما باعث بروز خطا می شود و حتی ممکن است از طرف گوگل جریمه شوید! چراکه گوگل تمایل دارد صفحه های معرفی شده در تبلیغات تا حد امکان با کیفیت و خالی از ایراد باشند.هرچند که گاف! هایی این چنینی قابل اصلاح هستند اما اگر به سرعت متوجه آنها نشوید میتواند آسیب های مادی و معنوی زیادی به کسب و کارتان وارد نماید.

از تبلیغات گوگل (AdWords) به درستی استفاده کنید

علارغم وجود چالش های زیاد، تبلیغات گوگلی یک ابزار بسیار تاثیر گذار در هدایت مشتریان بالقوه برای بیشتر مشاغل محسوب می شود و بدون شک میتوان گفت این سرویس قوی ترین ابزار تبلیغاتی است که تا کنون اختراع شده است.

یک کمپین تبلیغاتی در گوگل که هوشمندانه چیده شود و در کنار آن وب سایت شرکت شما نیز از کیفیت محتوای لازم برخوردار باشد و بتواند کلیک های بیننده را به فروش تبدیل کند میتواند بازگشت سرمایه سریع و سود بسیار مثبتی بدست دهد.بخصوص در مشاغل پر رقابتی مانند پزشکی (زیبایی، دندان پزشکی و..) ، صنایع بیمه و آژانس های مسافرتی ، گاهی تبلیغات گوگل همان چیزی است که برای بیشتر دیده شدن به آن نیاز دارید.


پنالتی Penalty یا همان جریمه شدن از طرف گوگل چیست؟
پنالتی Penalty یا همان جریمه شدن از طرف گوگل چیست؟
تبلیغات کلیکی چیست؟
تبلیغات کلیکی چیست؟
 حمله سئو منفی
حمله سئو منفی
آیا سئو سایت هزینه زیادی دارد؟
آیا سئو سایت هزینه زیادی دارد؟
نظرات کاربران
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

captcha