تاثیر نام و حجم عکس های سایت بر سئو

عکس های سایت شما می توانند در بهبود جایگاه سایت شما در فرایند های بهینه سازی و سئو وب سایت موثر باشند.نکته مهم این است که باید نام عکس ها را درست انتخاب کنید تا موتورهای جستجو قادر به تشخیص و دسته بندی آنها باشند.

بنابراین از این پس بخاطر داشته باشید نام های مناسب برای عکس های خود انتخاب کنید تا تاثیر مثبتی بر سئو SEO سایت خود بگذارید.بسیاری از عکس هایی که از اینترنت دانلود میکنید نام های بدرد بخوری ندارند،آنها را عوض کنید یا عکس هایی که با دوربین یا موبایل خود گرفته اید معمولا با این نامها صورت ذخیره می شوند : IMG1234.jpg که اصلا مناسب قرار دادن در سایت نیست.

نکته بعدی مربوط به عکسهای سایت در مورد نوشته ALTیا متن جایگزین برای عکس است.تمام عکس هایی که در اینترنت قرار داده می شوند دارای تگ ALT هستند که البته میتواند خالی باشد ولی ما توصیه میکنیم حتما این متن جایگزین را برای هر عکس بنوسید.متن جایگزین یا تگ ALT در واقع توضیحاتی است که در مورد عکس داده می شود و زمانی که عکس به هر دلیلی لود نشد این نوشته به جای آن ظاهر می شود تا بیننده متوجه موضوع عکسی که لود نشده بشود.مزیت دوم تگ ALT برای افرادی است که مشکلات بینایی دارند.این افراد از طریق ابزارهای صوتی و صفحه خوان ها به مطالعه صفحات اینترت می پردازند و زمانی که صفحه خوان ها به عکسی در سایت می رسند بصورت خوردکار تگ ALT یا توضیحات مربوط به عکس را برای شخص نابینا می خوانند تا وی متوجه موضوع عکس بشود.

در کنار همه اینها وجود متن جایگزین برای همه عکس ها از نظر موتورهای جستجو نیز مهم است و در بهبود رتبه سایت و سرعت بهینه سازی آن کمک زیادی می کند.

پس اینکه نام مناسب برای عکس خود انتخاب کردید و متن ALTرا نیز برای آن نوشتید باید اندازه و حجم عکس خود را نیز تغییر دهید.عکس های بزرگ و پرحجم سرعت سایت شما را بسیار کند کرده و بر سئو سایت تاثیر منفی می گذارند.گوگل علاقه دارد سایت هایی را به بیننده ها پیشنهاد دهد که علاوه بر محتوای مناسب، سرعت لود بالایی نیز داشته باشند.استفاده از نرم افزارهای مناسب برای کاهش حجم عکس ها تاثیر زیادی بر کم شدن کیفیت عکسها نخواهد گذاشت.یکی از این نرم افزارها فتوشاپ است که میتوانید اندازه و حجم عکسهای خود را به اندازه های مناسب تغییر دهید.در صورتی از این نرم افزار استفاده نمیکنید سایت هایی نظیر  Tiny PNG و .. وجود دارند که به صورت آنلاین از حجم عکسهای شما می کاهند و عکس های کم حجم شده را برایتان آماده میکنند.

بنابراین دفعه بعدی که می خواستید عکسی را در سایت خود آپلود کنید این سه نکته یعنی: نام عکس ، توضیح (ALT)عکس و حجم عکس را فراموش نکنید چراکه تاثیرات مثبت زیادی در سئو و بهینه سازی سایت شما و بهبود رتبه آن در گوگل خواهد داشت.


سرعت سایت و اهمیت آن در سئو
سرعت سایت و اهمیت آن در سئو
بهترین ابزارهای رایگان بررسی روند سئو سایت
بهترین ابزارهای رایگان بررسی روند سئو سایت
اهمیت تبلیغات در گوگل (Google AdWords) در چیست؟
اهمیت تبلیغات در گوگل (Google AdWords) در چیست؟
تبلیغات کلیکی چیست؟
تبلیغات کلیکی چیست؟
نظرات کاربران
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

captcha