نقش اسلایدر در طراحی سایت

اسلایدر ها در واقع بخشی از طراحی سایت هستند که محتوای خاصی را بصورت اسلایدهای پشت سرهم نمایش میدهند.این محتوا میتواند شامل عکس ، اطلاعات در مورد موضوعی خاص ، اخبار ، مقالات جدید و لینک و.. باشد.همچنین اسلایدها می توانند به گونه ایی طراحی شوند که به صورت خودکار جابجا گردند یا کاربر آنها را جابجا کند یا در واقع ورق بزند.

یکی مزیت های قرار دادن اسلایدر در طراحی سایت این است که این امکان را به صاحبان سایت میدهد تا چندین مطلب یا چندین عکس مختلف را در در سایت خود قرار دهند بدون اینکه فضای زیادی از آن را اشغال کند.

میتوان با قرار دادن محتوای مناسب درون اسلایدرها آن موضوعات را برجسته تر کرد و باعث شد کاربر بیشتر ترغیب به خواندن آنها شود و اسلاید های مختلف را ورق بزند.از آنجایی که معمولا در طراحی سایت اسلایدرها را در قسمت بالای صفحه قرار میدهند بنابراین معمولا اولین بخش از وب سایت که توسط کاربر دیده می شود همین اسلایدرها خواهند بود و این باعث می شود محتوای آنها اولین چیزی باشد که کاربر از سایت مشاهده می کند.در واقع به همین دلیل گاهی میتوان از اسلایدرهایی که در بالای صفحه اصلی طراحی می شوند به عنوان قسمتی برای خوشامدگویی به کابر استفاده نمود.

استفاده از تصاویر و عکس نیز در اسلایدرها بسیار معمول و رایج است.گاهی اوقات یک عکس به اندازه هزاران کلمه اطلاعات منتقل میکند بنابراین استفاده از عکس های زیبا و باکیفیت که مرتبط با موضوع سایت یا مرتبط با چیزی که میخواهید به مخاطب انتقال دهید بسیار حائز اهمیت است.توسط این اسلایدرها و ورق زدن عکسها در ابتدای سایت کاربر می تواند با شما و کسب و کارتان و زمینه فعالیتتان ارتباط بهتری برقرار کند.

یکی دیگر از کاربردهای مهم اسلایدرها هدایت سریع کاربر است.با قرار دادن لینک یا دکمه های مختلف و میتوان صفحات مهم وب سایت را که احتمالا کاربر بیشتر تمایل دارد به آنها رجوع کند را به وی پیشنهاد داد و کاربر خیلی راحت با کلیک بر یکی از متن ها و یا دکمه های تعبیه شده در اسلایدر به صفحه مورد نظر خود منتقل می گردد.

سلایدر طراحی سایت آوینا پرداز

نشان دادن پروفایل و رزومه کاری نیز از دیگر کاربردهای اسلایدر در طراحی سایت است.ازطریق این اسلایدرها و با ورق زدن آنها شخص میتواند با کارکنان و یا با محیط محل کار صاحب وب سایت آشنایی بیشتری پیدا کند.قرار دادن عکس چهره در کنار اطلاعات و رزومه کاری فرد یکی از راه های ایجاد حس اعتماد در بیننده است چرا که اغلب مردم علاقه دارند چهره افرادی که قرار است با آنها همکاری کنند را ببینند و با این کار احساس اعتماد بیشتری پیدا خواهند نمود.

اسلایدر باعث آسانتر شدن طراحی سایت می شود به این معنی که کاربری سایت برای مخاطب راحت تر میگردد.چرا که با طراحی اسلایدر در قسمت های مختلف سایت مطالب مرتبط به هم دسته بندی شده و مرور مطالب و عکسهای مرتبط برای کاربر راحت تر میشود و از این رو احساس رضایت کابر نیز بالاتر خواهد رفت.

بصورت کلی باید گفت استفاده درست و مناسب از اسلایدرها در طراحی سایت می تواند شما را خلاق تر و با سلیقه تر نشان دهد.انتخاب عکس و متن های درست یا هدایت صحیح کاربر از طریق قرار دادن لینک به صفحات مفید سایت مخصوصا در اسلایدر های بالای صفحه اصلی میتواند باعث ایجاد احساس رضایت در کابر شده و وی را به ماندن در سایت ترغیب نماید.بر عکس استفاده از عکس و متن های نا مناسب یا بهم ریختگی در مطالب اسلایدرها احساس سردرگمی و حس نامطلوب در مخاطب ایجاد خواهد کرد و باعث می شود خیلی زود سایت را ترک کند.

تعداد اسلایدرها ، محل قرار گیری آنها ، اندازه و محتوای آنها همه و همه تاثیر بسزایی در عملکرد سایت خواهد داشت.قرار دادن اسلایدر های مناسب در هنگام طراحی سایت ، جلوه ای مدرن و کاربر پسند به آن خواهد داده و باعث می شود اطلاعات و مطالب مورد نظر بهتر و موثر تر به کابر منتقل گردد


انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت
انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت
طراحی سایت با استفاده از هوش مصنوعی
طراحی سایت با استفاده از هوش مصنوعی
4 نکته مهم در طراحی وب سایت در سال 96
4 نکته مهم در طراحی وب سایت در سال 96
بررسی وب سایت
بررسی وب سایت
نظرات کاربران
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

captcha