اشتباهات رایجی که باعث می شود سایت فروشگاه اینترنتی شما بازده کمی داشته باشد

یکی سوالات رایج مشتریان در مورد طراحی سایت های فروشگاه اینترنتی این است که آیا فروش خوبی خواهم داشت یا چرا فروشگاه آنلاین من فروش چندانی ندارد.در این مقاله مواردی را مطرح میکنیم که باید از آنها آگاه باشید.

در ابتدا باید این نکته را بیان کرد که ایراد کار از جانب خود شماست و تا به این باور نرسید احتمالا کار زیادی از پیش نخواهید برد.درصورتی که طراحی سایت خود را به دست افراد مختصص و ماهر سپرده اید و وب سایت طراحی شده مشکل فنی نداشته باشد و در اگر سایت فروشگاهی خود را درست و حرفه ای  چیده باشید مشتریان خواهند آمد.زمانی که شما یک سایت فروشگاه اینترنتی دارید و از طریق آن اجناس خود را می فروشید در واقع دارید با تمام خرده فروشی های دیگر در دنیای مجازی رقابت میکنید.و این به این معنی است که نمی توانید وقت و انرژی کمی گذاشته و انتظار معجره و فروش بسیار خوب داشته باشید بلکه رقابت بازار آنلاین نیاز به سعی تلاش زیادی دارد.

در اینجا لیستی از بزرگترین اشتباهاتی که صاحبان سایت های فروشگاهی انجام میدهند و از فروش موفق باز می مانند را برای شما قرار داده ایم:

توضیحات کم و ضعیفی برای محصولات خود می نویسند.بله زمانی که بحث فروشگاه های آنلاین مطرح باشد کلمات ارزش بسیار زیادی پیدا می کنند.نه تنها برای خواندن مردم و ارائه اطلاعات به آنان بلکه برای بهتر شدن جایگاه سایت فروشگاهی شما در موتورهای جستجو.باید برای محصولات خود توضیحات دقیق و جامعی بنویسید که هم کلمات کلیدی برای ارتقا رتبه سایت شما در آنها گنجانده شده باشد و هم بتواند تمام سوالات احتمالی خریدار را پاسخ دهد.اگر خریدار سوالات اساسی از محصول در ذهن داشته باشد اقدام به خرید نخواهد کرد.

عکس های خوبی از محصولات ندارند.با استفاده از گوشی موبایل که کیفیت عکاسی خوبی ندارد از محصولات خود عکس نگیرید.از محصولاتی که در سایت فروشگاه اینترنتی خود قرار میدهید در اتاق پذیرایی یا زیر زمین خانه تان عکس نگیرید.یک دوربین عکاسی خوب تهیه کنید.یک عکاس حرفه ای استخدام کنید و عکسهای فوق العاده از محصولتان در سایت فروشگاهی قرار دهید.چرا که اگر این کار را نکنید دیگران این کار را انجام می دهند و آنها هستند که فروش واقعی می کنند نه شما.

تعداد عکس ها کافی نیست.آیا شما در حال فروش محصولی جذاب و جالب هستید اما فقط یک عکس از آن در سایت خود قرار داده اید؟ خب این اصلا کافی نیست.مردم در فروشگاه های آنلاین دوست دارند محصولی که قرار است بخرند را به صورت کامل در ذهن تصور کنند.برای اینکار باید عکسهای با کیفیت از تمام زوایای محصول تهیه کنید تا بیننده آن را کاملا تجسم کند و راحتتر برای خرید اقدام نماید.

گزینه های جذابی برای خرید محصول ارائه نمیدهند.آیا گذینه های کافی برای انواع حمل و تحویل کالا در سایت خود دارید ؟ آیا میتوانید گذینه ایی برای تحویل رایگان قرار دهید ؟ میتوانید گذینه ای برای تحویل شبانه محصول داشته باشید ؟ چرا از همه گذینه های پستی مانند پست معمولی ، پیشتاز، اکسپرس و .. برای تحویل محصولات خود استفاده نمیکنید؟ اگر این کارها را نکنید رقبایتان این گذینه ها را پیشنهاد خواهند داد و در نهایت آنها هستند که فروش موفقی خواهند کرد.

پیشنهاد منحصر به فردی برای فروش ندارند. خود را جای خریدار بگذارید.خریدار این سوال را از خود خواهد پرسید که چرا باید از سایت فروشگاهی شما خرید کند به جای اینکه مثلا از دیجی کالا یا سایت های معروف دیگر محصول مورد نظر خود را سفارش دهد؟ این موضوع بسیار مهم است همیشه این سوال را بپرسید چرا باید از فروشگاه شما خرید کند ؟ آیا محصول شما بهتر است ؟ ارزان تر است ؟ زودتر تحویل داده می شود ؟ چه چیزی شما رابه گذینه بهتری برای خرید تبدیل می کند ؟ حتما پیشنهاد و ویژگی منحصر به فردی برای خرید از فروشگاه اینترتی خود در نظر بگیرید.

سیاست های فروش خود را شفاف بیان نمی کنند.آیا محصول خریداری شده قابل پس دادن است ؟ اگر از محصول خریداری شده بدم بیاید چه اتفاقی می افتد ؟ آیا این کالا گارانتی دارد ؟ آیا برای پس دادن محصول باید مقداری جریمه بدهم ؟ تمام این سوالها و بسیار سوالهای دیگر باید در وب سایت شما به وضوح پاسخ داده شده باشد.باید کاری کنید که خریدار بتواند به شما اعتماد کند.

در آخر باید بگوییم اگر می خواهید با طراحی یک سایت فروشگاه اینترنتی و از طریق آن به درامد برسید بخاطر داشته باشید که باید روی این سایت بخوبی کار کنید وگرنه سایت به تنهایی برای شما کاری نخواهد کرد.این یک مسیر دوطرفه است.هر وب سایت فروشگاهی موفقی یک صاحب سخت کوش در پشت خود داشته که محتوا و خدمات عالی را به وب سایت طراحی شده اضافه کرده.این مورد را هرگز فراموش نکنید.


اهمیت هدایت درست کاربر در طراحی سایت
اهمیت هدایت درست کاربر در طراحی سایت
5 نکته در انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت
5 نکته در انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت
انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت
انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت
تفاوت توسعه دهنده وب سایت با طراح سایت در چیست؟
تفاوت توسعه دهنده وب سایت با طراح سایت در چیست؟
نظرات کاربران
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

captcha