سیگنال های دریافتی از سایت و نقش آنها در سئو

موضوع سئو و بهینه سازی یک وب سایت بسیار مبحث پیچیده وتخصصی است.واقعیت این است که هیچ وب سایتی بدون زحمت و بدون رعایت موارد متعدد در کنار هم قادر نخواهد بود در مدت کوتاهی به رتبه های بالا گوگل دست یابد.

در این مقاله به بررسی برخی عوامل که در آخرین آپدیت های گوگل مورد توجه گرفته و البته گاهی توسط تیم های سئو نادیده گرفته می شوند را برای شما آورده ایم.بخاطر داشته باشید این مسائل به ظاهر کم تاثیر و کم اهمیت می توانند در رقابت های تنگاتنگ با رقبایتان به شما برتری ببخشند.

1- استفاده از HTTPS

استفاده از کدگذاری SSL روی پروتکل HTTP که  HTTPS نام دارد در واقع یک سیستم امنیتی برای اطلاعات رد و بدل شده بین سرورها و کامپوترهای شخصی است.زمانی که شخصی فرمی را پر می کند یا از طریق یک وی سایت اقدامم به خرید اینترنتی می نماید هکرها قادرند اطلاعات شخصی یا اطلاعات کارت بانکی فرد را در میانه راه مشاهده کرده و به سرقت ببرند.استفاده از پروتکل HTTPS با استفاده از کدگذاری اطلاعات تا حد بسیار زیادی از هک شدنشان جلوگیری می کند.

گوگل نیز تمایل دارد تا کاربران هنگام مرور سایت ها از امنیت برخوردار باشند به همین منظور استفاده از پروتکل HTTPS را به عنوان یک فاکتور موثر در بهینه سازی سایت در نظر گرفته است.البته تاثیر این مورد به اندازه موارد دیگر مانند محتوای خوب ، بک لینک و غیره نیست اما عاملی است که در کنار فاکتورهای دیگر سئو میتواند برای سرعت بخشیدن به بهبود جایگاه استفاده شود.

2- رابط موبایلی مناسب

در آوریل سال 2015 و پس از آپدیتی که در گوگل انجام شد رابط کاربری موبایل در وب سایت به یکی از فاکتورهای مهم در سئو سایت تبدیل شد. تعداد کاربرانی که از موبایل برای ورود به اینترنت استفاده می کنند در حال افزایش و پیشی گرفتن از کاربرانی است که از کامپیوتر و لپ تاپ برای مرور سایت ها استفاده میکنند.بنابراین درست نمایش داده شدن وب سایت در موبایل و داشتن رابط کاربری مناسب در آن بسیار مهمتر از گذشته شده است.علاوه بر ریسپانسیو بودن سایت باید از خوب بودن رابط کاربری موبایلی نیز اطمینان حاصل کنید.

پیشنهاداتی که میتواند در این مورد به شما و روند سئو سایت کمک کنند :

·         تنظیمات viewport صفحه وب سایت طراحی شده را به درستی انجام دهید.

·         بین لینک های موجود در سایت فاصله ایجاد کنید تا مشخص و جدا شوند و براحتی قابل لمس باشند.

·         از پاپ آپ هایی (Popup) که تمام صفحه سایت را اشغال میکنند به هیچ عنوان استفاده نکنید.

·         از فونت های خوانا با اندازه مناسب استفاده کنید.(انداره فونت، زیادی بزرگ یا کوچک نباشد)

نقشه سایت (Site Map)

این مورد نیز یکی از موارد کم اثر در فرایند سئو و بهینه سازی است اما نباید از آن هم غافل شد.داشتن نقشه سایت یا Site Map دقیق به هردو فرمت XML و HTML به Index شدن بهتر صفحات شما کمک زیادی خواهد نمود.

باز هم متذکر می شویم فرایند سئو دارای فاکتورهای زیادی است که هیچ کدام به تنهایی موثر نخواهند بود.در این بین برای سرعت بخشیدن به بهینه سازی از موارد به ظاهر کم اهمیت نیز نباید غافل شد چرا که در رقابت های نزدیک برگ برنده شما خواهند بود.


بازاریابی محتوا یا content marketing چیست ؟
بازاریابی محتوا یا content marketing چیست ؟
SEO یا SEM ، کدام  یک برای بهینه سازی سایت مناسب است؟
SEO یا SEM ، کدام یک برای بهینه سازی سایت مناسب است؟
موتور جستجو چیست ؟
موتور جستجو چیست ؟
سئو وب سایت هزینه است یا سرمایه گذاری؟
سئو وب سایت هزینه است یا سرمایه گذاری؟
نظرات کاربران
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

captcha