3 حقیقت مهم برای سرگرم نگه داشتن مخاطبان در موبایل

گوشی های هوشمند تاکنون توانسته اند تلفن های کارتی و سکه ای و تلفن های خانگی را تا حد زیادی از رده خارج کنند.امروزه نیز دارند همین کار را با کامپیوترها ولپ تاپ ها می کنند.همین چند ماه پیش بود که گوگل اعلام کرد تعداد جستجوهای انجام شده از طریق موبایل از کامپیوتر بیشتر شده است و این اختلاف همچنان درحال افزایش است.

البته همچنان تولید محتوای مناسب برای کاربران کامپیوتر اهمیت زیادی دارد اما دیگر وقت آن رسیده که هنگام تولید محتوا، مقداری به کاربران موبایل نیز توجه شود.مخصوصا که یکی از اهداف تولید محتوای با کیفیت، سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است.یکی از موارد تاثیرگذار بر سئو، نگه داشتن هرچه بیشتر مخاطب در وب سایت از روش های مختلف است.در مورد مخاطبانی که از موبایل استفاده می کنند باید در ابتدا این موضوع را درک کنیم که افراد از صفحه موبایلشان چگونه استفاده می کنند و سپس محتوای وب سایت خود را بر اساس آن تغییر دهیم.

به این 3 نکته مهم برای تولید محتوای جذاب برای کاربران دقت کنید:

1- مخاطبان شما در میان فعالیت های دیگر به وب سایت شما می آیند

مردم معمولا برای اینکه زمانی کوتاه در بین فعالیت های دیگر را پُر کنند از موبایل استفاده می کنند.مثلا زمانی که در مطب دکتر منتظر هستند یا زمانی که منتظر به جوش آمدن آب برای درست کردن غذا باشند.بیشتر مردم گوشی موبایل را از جیبشان در نمی آورند که ساعتها به مطالعه در وب بپردازند.قصد آنها تنها چک کردن سریع مطالب است بنابراین وقت بسیار کمی برای جذب کردن آنها دارید.

محتوای وب سایت خود را برای کسانی تهیه کنید که هر لحظه احتمال دارد گوشی موبایلش را کنار بگذارد:

اولویت دادن به مطالب با ارزش.مرموز و پیچیده نباشید.الان وقت ایجاد کشش در ابتدای صفحه و پرده برداری از یک موضوع مهم در انتهای صفحه نیست.چند پاراگراف اول باید بگونه ای باشد که کاربر متوجه شود چه منفعتی میتوانید به او برسانید.

خلاصه بنوسید.تحقیق جالبی در خصوص طول محتوا انجام شده که در نهایت نشان داد مطالب با اندازه متوسط (نه خیلی طولانی و نه خیلی کوتاه) بیشترین اثرگذاری را در میان کاربران کامپیوتر دارند و کوتاه ترین نسخه از همان مطلب بیشترین تاثیر را بر کاربران موبایل می گذارد.

برای درخواست خجالت نکشید.چه بخواهید چه نخواهید اکثر خوانندگان وب سایت از طریق موبایل مطالب شما را تا انتها نمی خوانند.درخواست های عمل (Call To Actions) مانند دکمه های خرید ، تماس با ما ، ثبت نام و .. در اوایل محتوای خود جای دهید.

2- مخاطبان شما به شدت عجول هستند.

کاربران موبایل به نداشتن صبر و حوصله مشهورند.شرکت گوگل گزارش داده که طبق بررسی اگرچه زمان میانگین لود شدن وب سایت ها در موبایل حدود 7 ثانیه است اما بیشتر کاربران آماده اند تا تنها پس از 2 ثانیه آن را ترک کنند.

حتی اگر صفحه سایت شما به سرعت لود می شود بازهم زمان خیلی کمی برای جلب توجه کاربران دارید

به آنها نشان دهید مطالب شما ارزش وقت گذاشتن را دارند:

از عکس های بهینه شده و گیرا استفاده کنید.وب سایت Librestock مرجعی بسیار خوب از عکسهای زیبا و با کیفیت است که میتوانید از آنها در جهت جلب توجه کاربر استفاده کنید.

سرتیترهای خود را جذاب کنید. تیتر مطالب سایت شما باید شفاف و تاثیر گذار باشد.با استفاده از عبارات کوتاه کاربران را تشویق به خواندن کنید.

از بازگشت به عقب اجتناب کنید. هر قسمت و هر سرفصل را به صورت مستقل بنوسید.باید این قابلیت در مطالب شما باشد که خوانندگان بتوانند خواندن را متوقف کنند و اگر چند ساعت بعد دوباره به سایت مراجعه کردند ادامه مطلب را بخوانند بدون آنه نیاز باشد به مطالب قبلی برگردند

3- مخاطبان شما میخواهند که سرگرم شوند

حتی با جمع آوری کل دانش بشر در یکجا بازهم کاربران موبایل تشنه تفریح و سرگرم شدن هستند.استفاده از مولتی مدیا یکی از بهترین راه ها برای متفاوت شدن محتوای سایت و جلب توجه کاربران است.

از این ابزار و تکنیک ها برای اضافه کردن مولتی مدیا به موبایل استفاده کنید:

جلوه های متحرک.عکس های خود را تبدیل به اسلاید ها متحرک کنید که متن های متحرک دارند.

پرسش های جالب در سایت قرار دهید.استفاده از آزمون های گذینه ای که برای صفحه موبایل هم بهینه شده باشند یکی از راه های سرگرم کردن کاربران است

استفاده ازاینفوگرافیک.اینفوگرافیک ها در واقع استفاده از مطالب در درون تصاویر یا استفاده از تصاویر برای درک بهتر و جذاب شدن مطالب می باشند.استفاده از اینفوگرافیک یکی از شیوه های نوین و خلاقانه برای جلوگیری از خستگی کاربر در هنگام خواندن مطالب است.

در دنیای گوشی های هوشمند مانند تلفن های سکه ای نباشید

بیشتر مخاطبان شما در موبایل به دنبال محتوا مورد نظر خود میگردند.شما می توانید با قرار دادن مطالب مناسب در وب سایت کمک بزرگی به خود و به مخاطبانتان نمایید.فراموش نکنید بزرگترین هدف از طراحی و سئو SEO سایت افزایش نرخ تبدیل و فروش بیشتر یا جذب مخاطب بیشتر است.امروزه حدود 60 درصد بازدیدهای آنلاین توسط گوشی های موبایل انجام می شود اما تنها 16 درصد آنها منجر به خرید میگرند.یکی از دلایل این امر عدم توجه به تفاوت بین کاربران کامپیوتر و موبایل است.یک سیستم بازاریابی منسجم و برحسب محتوا می تواند کمک زیادی به تبدیل کاربران وب سایت شما به مشتری و خریدار نماید


تاثیر نام دامنه بر فرایند سئو و بهینه سازی
تاثیر نام دامنه بر فرایند سئو و بهینه سازی
پنالتی Penalty یا همان جریمه شدن از طرف گوگل چیست؟
پنالتی Penalty یا همان جریمه شدن از طرف گوگل چیست؟
بین H1  و title صفحه چه رابطه ای وجود دارد؟
بین H1 و title صفحه چه رابطه ای وجود دارد؟
آموزش سئو بخش چهارم ( اصول طراحی سایت متناسب با سئو )
آموزش سئو بخش چهارم ( اصول طراحی سایت متناسب با سئو )
نظرات کاربران
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

captcha