7 نکته برای سئو سایت فروشگاهی

موتورهای جستجو اصلی ترین منبع ترافیک و دریافت بازدید هستند.بنابراین جای تعجب ندارد که انجام سئو (SEO) جزء اولویت های اصلی دارندگان وب سایت باشد.حال اگر بنا باشد وب سایت شما تراکنش های آنلاین داشته یا اصطلاحا یک فروشگاه اینترنتی باشد این موضوع اهمیت بسیار بیشتری پیدا می کند چرا که هر کلیک و  هر بازدید از سایت یک فرصت بالقوه برای فروش و کسب درامد خواهد بود. بنابراین چه کارهایی باید انجام دهید تا وب سایت شما بازدید کننده بیشتری از طریق جستجوی گوگل به خود جذب کند ؟

انجام سئو سایت های فروشگاهی به طور ذاتی با قواعد سئو سایت های معمولی فرقی ندارد.در مورد سئو سایت های فروشگاهی نیز ما تاکید بر محتوا و مطالب ، کیفیت و سلامت لینک ها و تگهای meta descriptions داریم. اما فرق اصلی در اینجاست که سایت های فروشگاه اینترنتی ساختار متفاوتی دارند و از این رو استراتژی های متفاوتی برای سئو موثر آنها لازم است.نکات زیر براساس نیاز مدیران سایت های فروشگاهی به باردیدکنندگان بیشتر تنظیم شده وهدف آن کمک به بیشتر شدن بازدید و کلیک های سایت می باشد.


قرار دادن نوشته جایگزین (Alt-Text) برای عکس محصولات

موتورهای جستجو قادر به تشخیص موضوع عکس یا فیلم نیستند آنها فقط قادربه پردازش نوشته ها هستند.اضافه کردن نوشته جایگزین یا تگ Alt برای عکس محصولات به موتورهای جستجو این امکان را می دهد که بتوانند آنها را شناسایی کنند.به بیان دیگر اضافه کرده تگ Alt عکس ها را تبدیل به نوشته میکند تا موتورهای جستجو بتوانند آنها بخوانند و ثبت کنند.فروشگاه های اینترنتی اغلب دارای تعداد زیادی عکس از محصولات خود هستند.از این عکسها برای توضیح و شناساندن محصولات خود به موتورهای جستجو استفاده کنید و از این طریق کمک زیادی به سئو سایت فروشگاهی خود و جذب کلیک نمایید.


استفاده هوشمندانه از لینک های داخلی

مطمئنا از تاثیر لینک های خارجی بر سئو سایت آگاه هستید و مطمئنا تمایل دارید وب سایت های دیگر لینک های شما را در صفحات خود قرار دهند اما نباید اهمیت لینک های داخلی (Internal Links) را فراموش کنید.برای مثال شما میتوانید لینک های مربوط به محصولات برجسته خود را در صفحه اصلی قرار دهید یا محصولات خود را دسته بندی کرده و برای کالاهای درون هر دسته لینک های جداگانه ایجاد کنید(برای مثال در منوی بالای سایت) و یا محصولاتی که دارای تخفیف های ویژه و مدت دار هستند را به صورت پیشنهاد های مشخص در صفحه اصلی و صفحات دیگر قرار دهید.یک گذینه دیگر این است که لینک چند محصول خاص را در صفحه " درباره ما " وب سایت خود قرار دهید.


ساخت بلاگ ( صفحه مقالات ) برای سایت فروشگاهی

فواید زیادی در ایجاد بلاگ و صفحه مقالات برای بازایابی و بحث برند سازی فروشگاه آنلاین شما وجود دارد اما در اینجا تنها تمرکز خود را به فواید آن برای سئو میگذاریم.در یک جمله باید گفت تاثیر بلاگ در سئو یک وب سایت فروشگاهی فوق العاده است.

صفحه بلاگ یا مقالات فرصت بسیار مناسبی به شما می دهد که متن های بهینه شده در سایت فروشگاهی خود قرار دهید.این متنها می تواند درباره خود فروشگاه یا درباره برخی محصولات باشد.می توانید لینک های داخلی به آنها اضافه کنید و از همه مهمتر وجود بلاگ در سایت به موتورهای جستجو این پیام را می دهد که وب سایت شما پویا و فعال است که این مسئله برای سئو بسیار اهمیت دارد.


از نظرات مشتریان در سایت فروشگاهی خود استفاده کنید

در صفحات مربوط به محصولات خود محلی را برای نظردهی کاربران تعیین کنید.نظرات مثبت از مشتریان نه تنها باعث جلب اعتماد مشتریان بالقوه می شود بلکه از این طریق نوشته های بیشتری برای توضیح محصولات شما تولید می شود نوشته هایی که کاملا جدید است.شما میتوانید از کلمات برای توضیح محصولاتتان استفاده کنید اما این اجازه را به کاربران بدهید تا آنها نیز نظرات مثبتشان را در مورد محصول شما بیان کنند.این کار بدلیل افزایش حجم محتوای سایت تاثیر مثبتی بر سئو وب سایت فروشگاهی شما خواهد گذاشت.


برای هر صفحه از متا دیتا (Meta Data) مخصوص به خود استفاده کنید.

Meta Data ها در واقع اطلاعات اولیه ایست که هر وب سایت و هر صفحه ی آن به موتورهای جستجو می دهد.اینکه موضوع صفحه چیست و چه توضیحی راجع به آن می تواند بدهد درون تگ های متا قرار میگیرد که توسط موتورهای جستجو قابل شناسایی است.توضیحات مربروط به صفحه در تگ های Meta درون کدهای HTML وب سایت قرار می گیرند.موتورهای جستجو توجه ویژه ای به این تگ ها نشان می دهند و از طریق آنها میتوانند موضوع صفحات را بهتر درک کنند.بنابراین چرا برای هر محصول از تگ متای جداگانه استفاده نکنید ؟ برای مثال اگر فروشگاه اینترنتی شما کالاهای آشپزخانه می فروشد حتما سیستم بازاریابی شما برای محصولات مربوط پخت و پز با سیستم بازاریابی محصولات مربوط فضای آشپرخانه مانند سینک و شیرآلات و .. فرق میکند.این تفاوت باید در متن های مربوط به Meta Data صفحات مشخص باشد تا در نهایت باعث سئو بهتر وب سایت شما شود.


برای توضیح محصولات خود کم نگذارید

زمانی که سایت فروشگاه اینترنتی خود را طراحی کرده و محصولات مختلف به آن اضاف می کنید درواقع فرصت مناسبی برای تقویت سئو سایت فروشگاهی خود ایجاد می نمایید.در مورد کلمات سخاوتمند باشید ، محصولات خود را با جزییات توضیح دهید و در میان توضیحات از کلمات کلیدی به گونه ای صحیح استفاده کنید.اما در این کار افراط نکنید و به نحوه انجام آن دقت نمایید.اگر توضیحات مربوط به محصولات شما کم ، غیر واقعی یا نا مرتبط باشد مطمئنا بجای جذب مشتری تعداد زیادی از آن ها را از دست خواهید داد.


در مورد مطالب تکراری هوشیار باشید

موتورهای جستجو از اینکه وب سایت ها متن ها را بازیافت کرده یا محتوای آن را تکرار می کنند بسیار بیزارند.خطر این اتفاق برای وب سایت های فروشگاهی بیش از سایر سایت ها است.چرا که دایره لغاتی که برای معرفی و توضیح محصولات از آنها استفاده میکنید نامحدود نیست.با این حال این موضوع بسیار حیاتی است که تا حد امکان تلاش خود را بکنید تا از کلمات و نوشته های خلاقانه و منحصیر به فرد برای معرفی هر محصول خود استفاده کنید.مزیت هایی که این کار برای سئو سایت های فروشگاهی دارد به سختی های آن می ارزد.


بک لینک چیست؟
بک لینک چیست؟
عوامل مهم برای بهینه سازی سایت در سال 2017
عوامل مهم برای بهینه سازی سایت در سال 2017
ریچ اسنیپت و تاثیر آن بر سئو سایت
ریچ اسنیپت و تاثیر آن بر سئو سایت
اهمیت تبلیغات در گوگل (Google AdWords) در چیست؟
اهمیت تبلیغات در گوگل (Google AdWords) در چیست؟
نظرات کاربران
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

captcha