10 روش برای پاداش دادن به مشتریان وفادار

امروزه هر تاجر و یا به اصطلاح عامیانه هر کاسب حرفه ای می داند که باید پاداش بدهد ، کالا و خدمات رایگان پیشنهاد کند و تخفیف و شرایط خرید ویژه برای مشتریان دائم خود در نظر بگیرد تا همچنان آنها را تشویق به خرید و مراجعه نماید.این موارد تشویق کننده را میتوان در قالب یک برنامه و از طریق طراحی یک سیستم باشگاه مشتریان سیستم لویالتی انجام داد.در واقع برای بسیاری از شرکت ها بهترین و موثرترین راه، طراحی وب سایت باشگاه مشتریان و برنامه ریزی علمی آن جهت تشویق هرچه بیتشر مشتریان می باشد. در این مقاله تلاش داریم 10 روش از بهترین راه ها برای تعیین پاداش و نحوه رسیدن مشتریان به آن را شرح دهیم.

پیشنهاد تخفیف ویژه در صورت خرید به مقدار مشخص. به مشتریان خود پیشنهاد یک تخفیف ویژه بدهید در صورتی که به اندازه مشخصی خرید کنند برای مثال 10% به کسانی که بیش از 500 هزار تومان از شما خرید کرده اند در دفعات بعد تخفیف ارائه دهید.پیشنهاداتی که محدودیت زمانی دارند برای تشویق مشتریان مفید است اما باید در این مورد حواستان باشد باعث فشار یا دلزدگی آنان از ادامه سیستم لویالتی نشوید.

اقدام به طراحی کارت وفاداری نمایید.اگر شما محصولات کم قیمت اما پر حجم و پر استفاده مانند چای ، نوشابه و.. می فروشید این روش می تواند بسیار مفید باشد.به هر مشتری خود یک کارت وفاداری دهید و با هربار خرید روی کارت وی مهر مخصوص خود را بزنید.زمانی که تعداد مهرهای کارت های مشتریان عضو باشگاه به عدد مشخصی رسید،میتوانند یک بسته مجانی از محصول شما را دریافت کنند.اگر محصولات متنوعی میفروشید استفاده از کارت های چیپ دار که توسط کارت خوان مخصوص شما قابل خواندن هستند به منظور ارائه تخفیف در خریدهای بعدی گذینه بهتری خواهد بود.یک محصول رایگان در ازای خرید چند محصول ."یکی بخر دوتا ببر" و پیشنهاداتی مانند آن، روش های امتحان پس داده ای برای تشویق کوتاه مدت مشتریان به تکرار خرید محسوب می شود.از این روش برای مدت طولانی استفاده نکنید چراکه مشتریان آرام آرام به این فکر می افتند که شاید کیفیت محصول شما زیادی پایین است.

با همکاران خود گروه تشکیل دهید و پیشنهادات تخفیف دو یا چند جانبه به مشتریان ارائه کنید.یک نمونه ساده این روش،مثالی از یک مغازه فروش لوازم ورزشی است که به شما پیشنهاد می دهد اگر بیش ازمقدار مشخصی خرید کنید برای عضویت در یک باشگاه ورزشی که در آن نزدیکی است تخفیف خوبی خواهید گرفت.در مقابل باشگاه نیز به اعضای خود پیشنهاد خرید از آن فروشگاه را میدهد که با کارت عضویت باشگاه خود می توانند از آن تخفیف بگیرند.

از مشتریان دعوت کنید به صورت رایگان محصولات و خدمات شما را امتحان کنند.درخواست از مشتریان قابل اعتماد و ویژه شما برای دادن نظر در مورد محصول جدید، روشی است که در آنان احساس مالکیت و وفاداری به برند و کالای شما را ایجاد می کند و از این طریق هم در آینده خرید بیشتری از شما می کنند و هم با تعریف و تمجید از محصول و برند شما دیگران را تشویق به خرید از شما می نمایند.

یک قرار برای بازید از کالای جدید تنظیم کنید.اگر محصول یا خدمات جدیدی را قرار است به بازار روانه کنید در یک میهمانی از بهترین مشتریان خود برای بازدید و پرده برداری از آن دعوت کنید.اجازه دهید خاص بودن را احساس کنند این حس که آنها می توانند اولین افرادی باشند که این محصول یا خدمات شما را خریداری می کنند.

یک روز بهترین مشتریان خود را به تفریح  و گردش ببرید.بسیاری از شرکت های بزرگ در شبهای قبل از عید یا تعطیلات خاص از بهترین مشتریان خود برای صرف شام در یک هتل یا رستوران مجلل دعوتمی کنند.اما نظرتان در مورد گردش های سالانه چیست ؟ مثلا یک رفتن به یک پیست کارتینگ ، شهربازی ، باشگاه بولینگ و.. این کار هم سرگرم کننده است و هم احساس صمیمت مشتریان با شما و برند شما را بیشتر خواهد کرد.

شرایط ارائه خدمات ویژه.ممکن است تعداد کمی از مشتریان باشند که عمده ترین خریداران شما به حساب می آیند.بنابراین بسیار مهم است که سیستم باشگاه مشتریان خود را به گونه ای طراحی کنید که خدمات مخصوصی به آنها ارائه شود.این خدمات می تواند هرچیزی باشد ، استثنا کردن آنها از حداقل سفارش، یا پیشنهاد ارائه خدمات در خارج از ساعات کاری و..

لوازم و کالاهای جانبی در کنار خرید اصلی به مشتری ارائه کنید.این روش زمانی کاربرد بیشتری دارد که محصول شما و اشانتیونی که می دهید مرتبط و متناسب با هم باشند.برای مثال ارائه کارت حافظه رایگان در صورت خرید یک گوشی گران قیمت یا دادن تجهیزات ایمنی رایگان در کنار خرید تعداد زیادی ماشین آلات و دستگاه های صنعتی.

دادن پاداش به مشتریان در صورت معرفی شما به دیگران.به مشتریان خود انگیزه لازم را بدهید تا شما را به دوستان و اطرافیان خود معرفی کنند.این کار را می توانید از طریق ارائه تخفیف یا پاداش در ازای هر مشتری جدیدی که به کسب و کار شما معرفی میکنند انجام دهید.

بصورت کلی هر روش پاداش دهی نیاز به یک دلیل مناسب برای پاداش دهی نیز دارد.انتخاب نوع پاداش و همچنین نوع کاری که قرار است مشتری انجام دهد یکی از مسئال مهم  در موفقیت یا عدم موفقیت سیستم باشگاه مشتریان محسوب می شود.بسیاری از شرکت ها نیز علاوه برای تعیین پاداش و روش آن نیاز به طراحی سایت باشگاه مشتریان مخصوص به خود دارند تا بسیار حرفه ای تر و هدفمندتر به تشویق و ترغیب مشتریان و وفادار ماندن آنها بپردازند.

شرکت آوینا پردازبا استفاده از تیم های حرفه ای آنلاین مارکتینگ و طراحی و اجرای چندین پروژه باشگاه مشتریان موفق در اصناف مختلف، بهترین راه حل ها برای ارتباط هرچه بهتر شما با مشتریان را در اختیارتان خواهد گذاشت.


سوالات متداول در مورد سیستم باشگاه مشتریان و وفاداری مشتری
سوالات متداول در مورد سیستم باشگاه مشتریان و وفاداری مشتری
10 روش برای وفادار نگاه داشتن مشتریان
10 روش برای وفادار نگاه داشتن مشتریان
چرا طراحی سیستم باشگاه مشتریان برای فروشندگان ضروری است؟
چرا طراحی سیستم باشگاه مشتریان برای فروشندگان ضروری است؟
چگونه یک سیستم باشگاه مشتریان کارآمد طراحی کنیم؟
چگونه یک سیستم باشگاه مشتریان کارآمد طراحی کنیم؟
نظرات کاربران
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

captcha