آموزش سئو بخش دوم ( نحوه تعامل افراد با موتورهای جستجو)

یکی از مهمترین عناصر برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی آنلاین بر پایه سئو این است که با مخاطبان خود احساس همدلی داشته باشید یا به معنای بهتر خود را جای آنها بگذارید. به محض اینکه متوجه شوید مخاطبان مورد هدف شما به دنبال چه چیزی هستند می توانید به شکلی موثرتر به آنها دسترسی یابید و آنها را حفظ  کنید.

یکی از نکات مهم در بازایابی از طریق سئو توجه به این جمله است که در بخش اول آموزش سئو نیز به آن اشاره شد : " برای جلب نظر کاربران و مخاطبان خود کار کنید نه برای موتورهای جستجو " در کل استفاده افراد از موتورهای جستجو در سه دسته قرار می گیرید:

·         جستجو های مربوط انجام دادن یک عمل : این دسته از جستجوها برای انجام عملی خاص انجام می شود.مانند خرید بلیط هواپیما یا دانلود یک فایل موزیک

·         جستجوهای مربوط به دریافت اطلاعات : این دسته از جستجوها جهت دریافت اطلاعات درباره چیزی با موضوعی خاص انجام می گیرد.مانند اطلاع از قیمت کالا یا خدماتی خاص و یا دریافت اطلاعات تاریخی درباره مورد یک کشور

·         جستجوهای مربوط به رفتن به محلی خاص : این رده از جستجوها برای رفتن به مکانی خاص در اینترنت انجام می پذیرید.مانند رفتن به صفحه های پرداخت اینترنتی قبوض یا برای ورود به صفحه ای خاص مانند جستجوی نام شرکت آوینا پرداز در گوگل برای ورود به صفحه اصلی سایت ما.

حال به این نکته توجه کنید: آیا زمانی که کاربرعبارت مورد نظر خود را جستجو می کند و از طریق صفحه نتایج گوگل وارد سایت شما شود پس از مشاهده مطالب وب سایت شما احساس رضایت می کند ؟ این همان اصلی ترین سئوالی است که موتورهای جستجو تلاش می کنند هر روزه میلیاردها بار به آن پاسخ دهند.

اصلی ترین مسئولیت و وظیفه موتورهای جستجو این است که مناسب ترین و مرتبط ترین پاسخ ها را برای کاربران آماده کنند.بنابراین از خودتان بپرسید که مشتریان مورد هدف شما به دنبال چه هستند و چه چیزهایی نیاز دارند و سپس کاری کنید که وب سایت شما بهترین پاسخ ها را برای نیازهای آنان فراهم آورد.اصول سئو و بهینه سازی وب سایت نیز بر پایه همین موضوع طرح ریزی شده.در واقع سئو سایت مجموعه فرایندهایی است که باعث می شود موتورهای جستجو به این نتیجه برسند که وب سایت شما بهترین و مناسبترین مطالب را در ارتباط با موضوع مورد نظر کاربر در اختیار وی قرار می دهد.

قدرت اصلی سئو سایت زمانی نمایان می شود که همسو با فرایندهای بازاریابی انجام گیرد.

سوال این است که چرا باید برای فرایند سئو وب سایت خود وقت بگذارید ، تلاش کنید و هزینه نمایید ؟ در این بخش از چندین مقالات متعدد معتبر که در سالیان اخیر انجام گرفته استفاده کرده و قسمتهایی از آن را برای شما آماده نموده ایم تا شاید بهتر بتوانید دلیل وقت و هزینه زیادی که بسیاری از شرکتها برای بهینه سازی سایت خود انجام می دهند را متوجه شوید :

گوگل پرچم دار موتورهای جستجو:

·         تحقیقات نشان داده حدود 70% جستجوها از در آمریکا از طریق جستجوگر گوگل انجام می شود -  در ایران این عدد حتی بیشتر است.

·         در سال 2011 تنها آمریکایی ها به طور متوسط حدود 20.3 میلیارد جستجو در یک ماه انجام می داده اند که حدود 14 میلیارد آنها سهم جستجوگر گوگل بوده است.

·         سالانه میلیاردها دلار صرف آنلاین مارکتیگ ( بازاریابی اینترنتی) می شود.

·         مبلغ صرف شده برای بازاریابی اینترنتی در سال 2016 نزدیک 77 میلیارد دلار برآورد شده است.

·         این مبلغ 26% کل بودجه صرف شده دنیا در سال 2016 برای تبلیغات را شامل می شود.

تعداد رو به افزایش کاربران اینترنت :

در سال 2011 حدود 2 میلیارد نفر از مردم جهان یا 31.8% جمعیت کل دنیا از اینترنت استفاده می کرده اند این عدد در سال 2016 به 3.5 میلیارد نفر یعنی بیش از 46% جمعیت کل جهان رسیده است.

میزان بازدید های انجام شده از طریق موتورهای جستجو در سال 2016 به صورت زیر بوده است :

·         90.62% بازدیدها از طریق گوگل انجام می گیرید.

·         3.78% بازدیدها از طریق یاهو است.

·         3.72% بازدید ها از طریق بینگ انجام می پذیرد.

اطلاعات تحقیقات در مورد بهینه سازی سایت برای موتور جستجوی گوگل نشان داده است:

·         وب سایتی که فرایندهای سئو را بخوبی طی کرده و در رتبه 1 جستجو قرار دارد ( لینک اول) حدود 30% کلیک ها را به خود جذب می کند.سایتی که در لینک دوم قرار دارد حدود 18% و سایت رتبه سوم حدود 12% کلیک به خود جذب میکند.

·         بیش از 85% کلیک ها روی لینک های قرار گرفته در صفحه اول گوگل انجام می گیرد.

از تمام این اطلاعات بدست آمده میتوان نتیجه گیری های بسیار مهمی درباره جستجوی اینترنتی و بازاریابی کرد :

·         جستجو کردن عملی بسیار بسیار عمومی و پرطرفدار است.افراد تقریبا برای هر موضوعی از جستجوی اینترنتی استفاده می کنند.

·         جستجوی آنلاین بخش بزرگی از کل اقتصاد دنیا را شامل می شود.

·         قرار گرفتن در رتبه های ابتدایی جستجو برای دیده شدن و دریافت بازدید کننده بسیار حیاتی است.

·         قرار داشتن در رتبه های ابتدایی جستجو نه تنها باعث جذب مخاطب می شود که علاوه بر آن باعث ایجاد حس اعتماد بیشتر مخاطب به برند وب سایت مورد نظر می گردد.به بیانی ساده وب سایت هایی که در رتبه های بالای جستجو قرار دارند از نظر مخاطبان حرفه ای تر ، قابل اعتمادتر و ارزشمندتر هستند.

یادگیری سئو وب سایت به صورت پایه ایی می تواند به رسیدن وب سایت شما رتبه های ابتدایی جستجو بسیار کمک نماید.


طراحی بخش نظرات و تاثیر آن بر سئو سایت
طراحی بخش نظرات و تاثیر آن بر سئو سایت
با موتوهای جستجوگر ایرانی آشنا شویم
با موتوهای جستجوگر ایرانی آشنا شویم
تاثیر نام دامنه بر فرایند سئو و بهینه سازی
تاثیر نام دامنه بر فرایند سئو و بهینه سازی
بک لینک و اهمیت آن در بهینه سازی سایت چیست ؟
بک لینک و اهمیت آن در بهینه سازی سایت چیست ؟
نظرات کاربران
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

captcha