بهترین ابزارهای رایگان بررسی روند سئو سایت

فرایند سئو و بهینه سازی وب سایت در واقع مسیری است که از طریق بهبود بخشیدن کیفیت سایت باعث می شود جایگاه آن نیز در موتورهای جستجو ارتقا یابد.الگوریتم های گوگل همواره در حال چک کردن سایت های مختلف و تعیین سطح کیفیت آنها هستند.سرعت لود شد سایت ، بهینه بودن عکس های سایت ، کیفیت محتوای سایت،کاربرپسند بودن و بسیاری موارد دیگر از جمله فاکتورهایی است توسط این الگوریتم ها مورد بررسی قرار میگیرند.تیم های سئو سایت و افرادی که در صدد بهینه کردن سایت خود هستند نیاز به ابزارهایی دارند تا دائما بتوانند جنبه های کیفی سایت خود را مورد بررسی قرار دهند و در صورت وجود مشکل آن ها را برطرف کنند تا از این طریق به فرایند سئو سایت سرعت بیشتری بخشند.

در این مقاله چند ابزار آنلاین مفید که به بررسی سطح کیفی سایت و روند بهینه سازی سایت کمک می کنند را به شما معرفی می نماییم:

1- Google Webmaster Tools

شاید بدون اغراق مهمترین ابزار بررسی فرایند سئو سایت برای موتور جستجوی گوگل این ابزار آنلاین باشد.با استفاده از این ابزار بسیار کارامد شما می توانید بفهمید چه تعداد بازدید کننده از گوگل به سایت شما وارد شده اند ، هنگام جستجوی چه کلماتی سایت شما در صفحه جستجوی گوگل نمایش داده شده ، تعداد لینک های داخلی و خارجی وب سایت شما چقدر است و بسیاری اطلاعات مفید دیگر.شما با استفاده از این ابزار، خیلی سریع متوجه اشکلات و خطاهای سایت خواهید شد.با برطرف کردن مشکلات و تحلیل درست اطلاعات بدست آمده از این ابزار گوگل، سرعت و دقت فرایند بهینه سازی سایت بسیار بیشتر خواهد شد.

سایت Google Webmaster Tools


2-Maxeo (ابزار بومی بررسی سئو در ایران)

Maxeo یکی از جدیدترین ابزارهای سئو محسوب می شود که تمامی اصول سئو on-page را مورد بررسی قرار می دهد. این ابزار با طراحی زیبا و کاربرپسند، خطاهای یک URL یا تمامی URL های وبسایت شما را شناسایی می کند. این ابزار فوق العاده با تمرکز بر سرعت لود شدن سایت، امتیاز عملکرد و معیارهای Core Web Vitals را بررسی می کند. بررسی تمامی لینک های داخلی، بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل و همچنین بررسی محتوا نیز از مهم ترین کاربرد های این ابزار به شمار می آید.

سایت Maxeo


ابزار بررسی و آنالیز سئو مکسئو maxeo


3-Woorank

Woorank یکی دیگر از ابزارهای آنلاین و رایگان برای بررسی پارامترهای مختلف وب سایت است.این ابزار فوق العاده، بهینه بودن سایت شما از نظر سرعت ، ریسپانسیو بودن ، تعداد بک لینک ها ، تکنولوژی هایی که در طراحی سایت استفاده شده و ..را مورد بررسی قرار می دهد.البته این وب سایت درحال حاضر دسترسی رایگان به گزارش های خود را قطع کرده است.

سایت Woorank

4- UpCity's SEO Report Card

ابزار رایگان و بسیار مفید دیگر جهت بررسی روند بهینه سازی سایت است. از جمله قابلیت های جالب این سایت امکان مقایسه دو سایت مختلف و جایگاه آن ها در یک کلمه کلیدی مشترک است.اطلاعات بدست آمده از این سایت تصویر خوبی از نقاط مثبت و منفی وب سایت شما خواهد داد.

سایت SEO Report Card

5- Website Grader

یکی دیگر از ابزارهای کمکی رایگان جهت کمک به بررسی سئو سایت که اطلاعات دقیقی از نحوه عملکرد سایت می دهد.با وارد کردن آدرس ایمیل خود میتوانید اطلاعات تکمیلی زیادی در مورد سایت خود دریافت کنید.

سایت Website Grader

6- Found’s SEO Audit Tool

این ابزار سودمند نیز کمک زیادی به بررسی جنبه های مختلف سایت شما خواهد نمود.طراحی زیبا و کاربرپسند این سایت در کنار اطلاعات مفیدی که از سایت میدهد آن را به یکی از ابزارهای مفید جهت کمک به بررسی سئو سایت نموده است.

سایت Found’s SEO Audit Tool

7- Varvy

ششمین ابزار برای بررسی بهینه سازی سایت Varvy است که بسیار دقیق ده ها مورد مختلف از قبیل سرعت سایت در کامپیوتر و موبایل ، حجم صفه اصلی سایت ، بهینه بودن کدهای داخلی و ... را مورد بررسی قرار می دهد.

سایت Varvy

8- gtmetrix

آخرین ابزاری که در این لیست به معرفی آن خواهیم پرداخت gtmetrix است. این ابزار فوق العاده که تمرکز اصلی آن روی سرعت لود شدن سایت است اطلاعات دقیقی از موارد اثر گذار بر پایین بودن سرعت سایت و همچنین راه حل های برطرف کردن مشکلات را به کاربر ارائه می دهد.

سایت gtmetrix


اهمیت انجام آنالیز قبل از بهینه سازی سایت
اهمیت انجام آنالیز قبل از بهینه سازی سایت
سیگنال های دریافتی از سایت و نقش آنها در سئو
سیگنال های دریافتی از سایت و نقش آنها در سئو
منظور از PageRank در SEO چیست ؟
منظور از PageRank در SEO چیست ؟
بک لینک و اهمیت آن در بهینه سازی سایت چیست ؟
بک لینک و اهمیت آن در بهینه سازی سایت چیست ؟
نظرات کاربران
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

captcha