اهمیت موبایل دوست یا mobile friendly بودن وب سایت چیست؟

ما سالها مشغول طراحی وب سایت های مختلف و برای اشخاص و مشاغل و حرفه های مختلف بوده ایم و همواره تلاش کرده ایم تا هماهنگ با تکنولوژی و فناوری های روز دنیا خدمات خود را به مشتریان ارائه دهیم و در این سال ها شاهد تحولات عظیمی در علوم مربوط به طراحی سایت بوده ایم.بدون شک در مهمترین پیشرفت و تحول ایجاد شده در این صنعت در سال های اخیر طراحی وب سایت های موبایل دوست (mobile friendly) است.یعنی طراحی سایت هایی که به صورت خودکار خود را با صفحه نمایش های کوچکتر تطبیق دهند.

"در 10 کشور جهان ، از جمله آمریکا و ژاپن ، میزان جستجو در گوگل با استفاده از موبایل بیشتر از جستجوهای انجام شده توسط کامپیوترها است"   Google, 2015                                                                                                         

طراحی سایت های ریسپانسیو و موبایل دوست به دو دلیل ضروری است:

کاربران اینترنت عجول و بی حوصله اند، کاربران انتظار دارند یک وب سایت کامل باشد و اگر در حال مشاهده یک وب سایت توسط موبایل باشند که بهم ریخته است ، به کندی بالا می آید ، یا برای مشاهده مطالب آن نیاز باشد مرتب بزرگنمایی (Zoom) صفحه نمایش را تغییر دهند در این صورت به احتمالا زمان زیادی در آن وب سایت نخواهند ماند.توجه به این نکته بسیار مهم است که اگر یک وب سایت موبایل دوست نداشته باشید به احتمال زیاد نیمی از مشتریان و بازدیدکنندگان بالقوه را از دست خواهید داد.

گوگل نیز بسیار به این موضوع اهمیت می دهد بنابراین mobile friendly بودن برای سئو نیز اهمیت دارد.در سال 2015 شرکت گوگل به وب سایت هایی که بصورت موبایل دوست طراحی شده بودند هنگام جستجو از طریق موبایل رتبه بالاتری می داد.اخیرا نیز در ماه می 2016 گوگل اعلام کرد باز هم تاثیر موبایل دوست بودن وب سایت بر سئو و جایگاه سایت را بیشتر کرده است.

امروزه تنها اینکه سایت شما در موبایل و تبلت به خوبی نمایش داده شود کافی نیست ، بلکه باید سایت طوری طراحی شود که در این دستگاه ها علاوه بر نمایش درست، به درستی و و بخوبی کار نیز بکند.در برخی موارد اهمیت کاربران موبایل حتی بیشتر از کاربران کامپیوتر است.

با استفاده از ابزار رایگان گوگل می توانید بررسی کنید که آیا وب سایت شما موبایل دوست است یا خیر.اما ما همیشه پیشنهاد میدهیم شما حتی یک قدم نیز فراتر روید و خودتان سایت خود را بر روی موبایل یا تبلت امتحان کنید.

ابزار رایگان گوگل برای بررسی موبایل دوست (Mobile Friendly) بودن وب سایت.


موبایل دوست کردن وب سایت لزوما به معنی طراحی مجدد آن نیست.بسته به اینکه وب سایت چگونه طراحی و ساخته شده باشد در بسیاری از سایت ها میتوان بدون نیاز به طراحی یک سایت جدید این قابلیت را به آنها اضافه نمود.

اگر نیاز به پیشنهاد و راهنمایی دارید یا میخواهید بدانید هزینه موبایل دوست شدن وب سایت شما چقدر است، تعلل نکنید و با ما تماس بگیرید.کارشناسان ما همواره آماده کمک به شما هستند.


انتخاب رنگ در طراحی وب سایت
انتخاب رنگ در طراحی وب سایت
مراحل طراحی سایت
مراحل طراحی سایت
اشتباهات رایجی که باعث می شود سایت فروشگاه اینترنتی شما بازده کمی داشته باشد
اشتباهات رایجی که باعث می شود سایت فروشگاه اینترنتی شما بازده کمی داشته باشد
تم های رنگی محبوب طراحی سایت در سال 2017
تم های رنگی محبوب طراحی سایت در سال 2017
نظرات کاربران
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

captcha