آیا باید میزان بودجه خود برای طراحی سایت را به شرکت طراح اعلام کنید؟

زمانی که یک مشتری به شرکت طراح سایت خود، نیازها و انتظاراتش را از وب سایت مورد نظرش میگوید معمولا از او خواسته می شود تا میزان بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته را نیز به آنها اعلام کند.بعضی از مشتریان با رضایت، مبلغی را که برای طراحی سایت می توانند اختصاص دهد را اعلام میکنند و برخی دیگر ترجیح می دهند راجع به این مسئله حرف نزنند و آن را بصورت یک راز نگه دارند.

آیا از طریق گفتن میزان هزینه ای که میتوانید برای طراحی سایت خود بکندد به شرکت طراح کمک می کنید که بهترین و مناسبترین راهکار را برای شما در نظر گیرد یا با گفتن میزان بودجه تان در واقع این فرصت را به آنان می دهید تا قیمت را بالاتر برده ومبلغ بیشتری را از شما دریافت کنند؟

مشخصا تمام شرکت های طراحی سایت با یکدیگر متفاوتند اما بیشتر ماها قابل اعتمادیم و واقعا دلمان می خواهد مشتریان ما وب سایت هایی داشته باشند که برایشان به خوبی کار و ایجاد درامد کند.گذشته از اینها هرچقدر که ما در کار خود موفق تر عمل کنیم به همان میزان باعث بازگشت دوباره مشتری یا معرفی خود به دیگران می شویم.نیاز است که بین مشتری و شرکت طراح سایت اعتماد متقابل وجود داشته باشد و بسیار مهم است که این اعتماد از ابتدا شکل بگیرد.

یک مقایسه خوب میتواند مثالی در مورد خرید خانه باشد.زمانی که خریدار به یک آژانس املاک مراجعه می کند به آنها راجع به مشخصات و ویژگی های خانه مورد نظرش می گوید مانند اینکه یک خانه 2 خوابه و مثلا میگوید 350 میلیون تومان بودجه ای است  که برای خرید آن در نظر دارد.در این صورت بنگاه املاک به دنبال مناسبترین مورد از نظر قیمت و مشخصات می گردد.

البته باید خاطر نشان کرد تفاوت ایجاست که تمام وب سایت هایی که ما طراحی میکنیم کاملا اختصاصی و نوساز! هستند.در واقع هیچ کار قدیمی یا دست دومی وجود ندارد.

خب در این موقع معمولا آژانس املاک ممکن است دو پیشنهاد ارائه دهد ، یکی خانه ای ارزان تر از بودجه مشتری مثلا 280 میلیون تومان با 2 خواب و در منطقه ای کمی ارزان تر با درسترسی کمتر و دومی مقداری گران تر و حدود 420 میلیون تومان یک خانه دو خوابه با پارکینگ و انباری و متراژ بیشتر و محله بهتر.

تمام خانه های پیشنهادی با مشخصات اصلی مورد درخواست مشتری مطابقت دارد اما یکی ارزان تر از بودجه متوسط است و امکانات اضافی کمی دارد و دیگری با امکانات بیتشر ولی گران تر است.

اما اگر خریدار به آژانس املاک فقط بگوید که به دنبال خانه ای 2 خوابه می گردد و این درخواست را از 4 بنگاه دیگر نیز بکند نتیجه آن می شود که 5 پیشنهاد دریافت می کند که همه آنها 2 خوابه هستند اما قیمت ها زمین تا آسمان با هم متفاوت است. و اگر خریدار بخواهد یکی اط آها را انتخاب کند تنها موردی را خواهد دید که به بودجه مورد نظرش نزدیکتر بوده یا حتی کمتر از آن است.

در بیشتر موارد آژانس های املاک میتوانند به فرد کمک زیادی در پیدا کردن خانه مورد نظرش بکنند اما بشرطی که خریدار سخت نگیرد و تمام ویژگی های مورد نظرش را به آنها اعلام کند.

بهترین کاری که خریدار می تواند انجام دهد این است آژانس مسکنی را انتخاب کند که هم به مشخصات دقت مشان دهد و هم بودجه را در نظر گیرد  و سپس به بررسی گذینه های مختلف برای بهترین تطبیق با نیاز مشتری بگردد.

همین قواعد در مورد طراحی وب سایت نیز صادق است.راه های زیادی برای طراحی وب سایت وجود داد مخصوصا اگر طراحی وب سایت شامل بهینه سازی، سئو و بازاریابی اینترنتی نیز بشود.یک وب سایت 20- صفحه ای را درنظر بگیرید.من میتوانم مثال های زیادی وب سایت های 20 صفحه ای خیلی خوب بیاورم و همچنین سایت هایی با 20 صفحه و بسیار بی کیفیت را به شما معرفی کنم.هردو دارای ویژگی 20 صفحه بودن هستند اما دو محصول کانلا متفاوت با قیمتی متفاوت هستند.

راهی که می توانید مطمئن شودید بهترین قرارداد را با شرکت طراحی سایت خود می بندید دو نکته دارد :

·         با شرکت طراح سایت خود درباره مشخصات و ویژگی های مورد نظرتان صحبت کنید.

·         میزان بودجه تان را مشخص کنید.

ساخت یک وب سایت کامل و تاثیرگذار از همکاری بین طراح سایت و مشتری حاصل میشود

جالب است که زمان خرید خانه یا ماشین ما با رضایت خاطر از میزان بودجه و توقعاتمان حرف میزنیم اما زمان خرید چیزهای دیگر مانند وب سایت کاملا گارد گرفته و علاثه به اعلام بودجه نداریم.

با اعلام نکردن میزان بودجه تان کار را برای شرکت طراحی سایت خود سخت می کنید چرا که باید خودش جای شما تصمصم بگیرد چه گذینه هایی اضافه شود ، از طرف دیگر خود را از دیافت مشاوره حرفه ای و اصولی محروم خواهید نمود.

چیزی که همواره به آن تاکید می کنیم این است که یک شرکت طراحی سایت مطمئن و قابل اعتماد پید کنید و با آن ها رو راست و صادق باشید.آنها نیز به اعتماد شما با طراحی وب سایتی مناسب و درآمد زا پاسخ داده و به این ترتیب هر دو سود خواهید نمود.


طراحی سایت با ASPnet
طراحی سایت با ASPnet
مشکلات مربوط به طراحی سایت با استفاده از فلش
مشکلات مربوط به طراحی سایت با استفاده از فلش
طراحی سایت تخصصی
طراحی سایت تخصصی
بهبود جستجو در وب سایت
بهبود جستجو در وب سایت
نظرات کاربران
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

captcha