نوع طراحی وب سایت شما چه چیزی در موردتان می گوید؟

تصور کنید یکی از لوله های داخلی ساختمان شما ترکیده.شما با یک لوله کش تماس می گیرید.لوله کش از لوله های آسیب دیده بازدید می کند سپس یک لباس جین کهنه و کمی کثیف به تن می کند ، لوله ها را تعمییر وساختمان را ترک میکند.خب این احتمالا همان چیزی است که انتظارش را دارید.حال فکر کنید که لوله کش مورد نظر با یک کت و شلوار تمییز و اتو کشیده و گران قیمت بر سر ساختمان شما حاضر میشد و با همان لباس نیز مشغول کار می گشت.مطمئنا در این لحظه بسیار تعجب می کردید.

اکنون در نظر بگیرید که در دادگاه هستید و پرونده مهمی دارید که باید به آن رسیدگی شود و در این لحظه وکیل شما با لباس های کثیف و روغنی همانند یک لوله کش ظاهر شود.مطمئنا در آن لحظه کاملا اعتماد به نفس خود را از دست خواهید داد.

اما این موضوع اصلا منطقی نیست.نوع لباس پوشیدن لوله کش ، وکیل ویا یک پزشک ارتباطی با توانایی آنها در انجام کارشان ندارد.با این حال درتاثیرگذاری اولیه و احساسی که در ابتدا به مخاطب انتقال می دهد بسیار موثر است.بنابراین مهم است که در برخورد اول تصویر درستی از خود ارائه دهند.

در مثال های بالا وقتی با وکیلی با لباسهای کهنه و روغنی در دادگاه مواجه می شوید ویا وقتی لوله کشی که با کت و شلوار و پاپیون! بر سر کار حاضر شده را میبینید احتمالا برای رد کردن آنها، آن هم بدلیل انتخاب لباس کمی دیر شده است.یک وب سایت نیز همانند این مثال ها دارای یک تاثیر اولیه است، تاثیری که مخاطب در بدو ورود و چند ثانیه اول از سایت میگیرد.اما تفاوت اینجاست که در فضای وب اگر افراد از چیزی که میبینند خوششان نیاید و یا احساس خوبی در آنها ایجاد نکند به سرعت آن را رد کرده و وب سایت را ترک می کنند تا در جایی دیگر به دنبال خدمات ، کالا با حتی مطالب مورد نظرشان بگردند.

یک وب سایت نیازی نیست که لزوماٌ سرگرم کننده ، حرفه ای ، دوستانه و یا دارای هر صفت دیگری در طراحی خود باشد.اما باید بتواند شخصیت و هویت شرکت شما را به تصویر بکشد.

اگر شما به عنوان مثال یک اسباب بازی فروشی مخصوص کودکان را اداره می کنید نیازی نیست که طراحی سایت شما مانند یک شرکت واردات و صادرات حرفه ای و چند میلیتی باشد و یا اگر در حال اداره یک شرکت خدماتی حرفه ای هستید وب سایت شما نباید تصویر یک شرکت غیر حرفه ای که از خانه اداره میشود به مخاطب بدهد.

ما بسیاری از کسب و کارهای حرفه ای و شرکت های بزرگ را دیده ایم که طراحی سایت بسیار ضعیف داشته که تصویر نامناسبی از آنها ارائه می دهد در مقابل نیز بسیاری از شرکت های کوچکتر را میبینیم که هزینه های زیادی برای طراحی وب سایت های خود می کنند که اصلا ضرورتی ندارد.

ما پیشنهاد می کنیم همه صاحبان مشاغل و مدیران شرکت ها ذهن خود را به طور کامل از چیزی که هستند و از خدمات و تولیدات خود خالی کنند.یک قدم به عقب برگردند و به وب سایت خود نگاه کنند سپس این سوال را از خود بپرسند : "وب سایت من چه چیزی در مورد من به مخاطب می گوید؟"

شما تنها یک بار فرصت دارید که تاثیر اولیه لازم را روی مخاطب بگذارید چراکه در غیر این صورت مخاطب شما به وب سایت دیگری مراجعه میکند و شاید هرگز به سایت شما بازنگردد.بنابراین سعی کنید مطمئن شوید طراحی سایت شما به گونه ای انجام شود این تاثیر و تصویر اولیه همان چیزی باشد که میخواهید.


فتوشاپ در طراحی وب سایت
فتوشاپ در طراحی وب سایت
نقش Hover در طراحی سایت
نقش Hover در طراحی سایت
طراحی سایت با ASPnet
طراحی سایت با ASPnet
عناصر اصلی در طراحی سایت حرفه ای
عناصر اصلی در طراحی سایت حرفه ای
نظرات کاربران
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

captcha