تغییرات اساسی در سئو گوگل

از کسی پنهان نیست که گوگل جستجو در اینترنت را تقریبا در انحصار خود نگه داشته و زمانی که تغییری در این مسیر ایجاد کند ما هم چاره ای نداریم که با آنها همگام و هماهنگ شویم.گوگل همواره در حال تغییر در الگوریتم های خود است و این یکی از دلایلی است که باعث می شود هنگام جستجوی عبارات بهترین وب سایت ها را پیشنهاد دهد.بار دیگر در آستانه سال 2017 نیز گوگل اقدام به ایجاد تغییراتی در الگوریتم های خود کرده اما اینبار برخی تغییرات انجام شده ممکن است کلا بازی را عوض کند.

اخیرا گوگل شروع به توجه بیشتر به جستجوهای انجام شده از طریق گوشی های موبایل کرده است.به عنوان مثال وب سایت های موبایل دوست mobile friendly در جستجوهایی که توسط موبایل انجام میگیرد رتبه بالاتری در صفحه نتایج میگریند که کاملا هم معقول است.چرا که افرادی که از طریق موبایل خود در گوگل به جستجو می پردازند علاقه دارند وب سایت هایی را ببینند که کار با آنها از طریق موبایل راحت و بدون دردسر باشد.

تا امروز در فرایند های سئو همواره اولویت اصلی با کامپیوتر و لپ تاپ ها بود اما گوگل اعلام کرده که بزودی ایندکس های موبایل اولویت اصلی را خواهند داشت.این به این معنی است که گوگل قرار است به درست کار کردن وب سایت روی گوشی موبایل بیشتر از کامپیوتر و لپ تاپ اهمیت دهد و در واقع اینکه یک وب سایت روی موبایل چگونه کار می کند مهمتر از کارکرد آن روی کامپیوترها شده است.

برای ما به عنوان یک شرکت که در سئو و بهینه سازی سایت تخصص بالایی دارد هنوز سوالات بی جوابی وجود دارد که در ماه های آینده مشخص خواهد شد.برای مثال نمی دانیم یک وب سایت که فقط روی کامپیوتر به خوبی نمایش داده می شود نسبت به یک وب سایت مخصوص موبایل چه وضعیتی خواهد داشت؟ آیا ایندکس موبایل قرار است محتوایی را که موبایل دوست نیست نادیده بگیرد ؟ آیا جستجویی که از طریق کامپوترها می شود همان نتایجی را نشان می دهد که جستجو توسط موبایل نشان داده ؟

اما چیزی که میدانیم این است که زمان تمرکز روی وب سایت هایی معمولی که روی موبایل خوب کار نمیکنند گذشته است.آینده متعلق به موبایل است.

این کافی نیست که تنها یک وب سایت داشته باشیم که روی موبایل نیز به درستی نمایش داده می شود بلکه باید موارد زیاد دیگری را نیز مد نظر قرار دهیم مانند اینکه کار با دکمه ها و لینک های سایت تا چه حد برای کاربر موبایل راحت است ؟ آیا فاصله مناسب بین آنها وجود دارد ؟ متن های وب سایت چگونه اندازه خود را با اندازه صفحه نمایش تطبیق می دهند ؟ عملکرد سایت بر روی صفحات لمسی چگونه است ؟

سوال اینجاست آیا این تغییرات جدید سئو سایت شما را نیز تحت تاثیر قرار می دهد ؟ در جواب باید گفت هنوز گوگل چیزی در این مورد اعلام نکرده اما از نظر ما برای ادامه فرایند سئو باید به نکات زیر توجه نمایید :

·         اگر سایت شما موبایل دوست نیست ( از اینجا بررسی کنید ) بنابراین در فرایند سئو بیشترین آسیب را خواهد دید.

·         اگر وب سایت شما موبایل دوست است اما به اندازه ای که روی کامپیوتر خوب است روی موبایل خوب نیست ( هم از

نظر ظاهری و هم کارایی ) بنابراین باید به دنبال راهنمایی و راه حل بگردید.

·         اگر در مورد موبایل دوست بودن و یا کارایی وب سایت خود در موبایل مطمئن نیستید باز هم می توانید با ما تماس بگیرید.

دنیای وب در حال تغییر است. در حال حاضر تعداد کسانی که از موبایل برای ورود به اینترنت استفاده می کنند بیشتر از کاربران اینترنت از طریق کامپیوتر است.گوگل نیز با توجه به این موضوع تغییراتی را در الگوریتم های خود انجام داده و تغییرات بیشتری نیز در راه است.بنابراین وقت آن رسیده برای بهبود روند سئو سایت خود دست به کار شوید و برای هرچه بهتر شدن کارایی و نمایش سایت خود بر روی موبایل اقدام نمایید.برنامه نویسان و متخصصین طراحی سایت ما همواره آماده کمک و ارائه مناسب ترین راهکارها به شما هستند.با ما تماس بگیرید


بررسی رقابت و تعیین استراتژی سئو سایت
بررسی رقابت و تعیین استراتژی سئو سایت
تبلیغات کلیکی چیست؟
تبلیغات کلیکی چیست؟
کند  بودن سایت در موبایل و افزایش بانس ریت
کند بودن سایت در موبایل و افزایش بانس ریت
رابطه طراحی سایت و سئو در سال 2017
رابطه طراحی سایت و سئو در سال 2017
نظرات کاربران
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

captcha