نکاتی در مورد قیمت سئو و تعیین تعرفه بهینه سازی وب سایت

در ابتدا باید بگوییم اعلام قیمت سئو بدون انجام آنالیز بر روی سایت ، بررسی کلمات کلیدی  اعلام تعرفه بهینه سازی سایت بدون سنجش میزان رقابت کاری کاملا نادرست و غیر علمی است. بدون شک این افراد یا شرکت ها اطلاع زیادی از فرایندهای علمی و صحیح بهینه سازی سایت ندارند و احتمالا شما بعد از گذشت چندین ماه و اتلاف هزینه زیاد از انتخاب و اعتماد خود پشیمان خواهید شد.و این همان چیزی است که در سالیان گذشته به کرات مشاهده کرده ایم.مشتریان سرخوده ای که به دنبال راهی برای جبران وقت و هزینه خود هستند در حالی رقابیشان در طی همان مدت با سپردن پروسه بهینه سازی وب سایت خود به تیم های حرفه ای، پیشرفت قابل توجهی کرده اند.

درصورتی که علاقه دارید اطلاعات بیشتری از محدود قیمت سئو و سیستم های تعرفه بندی آن کسب کنید به مقاله قیمت سئو مراجعه فرمایید.

بنابراین تنها با انجام بررسی های کافی (که گاهی چندین روز زمان می برد) می توان به طور نسبی قیمت سئو هر وب سایت و مدت زمان آن را تعیین کرد و این قیمت بین تمام سایت ها مشترک نیست بلکه برای هر وب سایت و هر کلمه ای متفاوت است.مثلا اگر شما عینک می فروشید باید کلمات مورد نظر شما که میخواهید هنگام جستجوی آنها در صفحه اول گوگل قرار گیرید بررسی شود،میزان رقابت و رقبای شما در فضای اینترنت مشخص گردند، وب سایت شما از نظر کیفیت محتوا و کیفیت کد نویسی ها و تکنولوژی مورد بررسی قرار گیرد ، قدمت نام دامنه شما تعیین شود و بسیاری موارد دیگر مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرند تا در نهایت، مدت زمان تخمینی و هزینه بهینه سازی وب سایت شما مشخص شود.

پس باز هم تاکید می کنیم : قیمت سئو سایت بستگی به عوامل بسیار زیادی دارد که برای هر وب سایت و هر کسب و کاری باید بررسی شود و گاهی این بررسی ها چندین روز به طول می انجامد.

در حقیقت دو نوع سئو سایت وجود دارد:

1- سئو On Page

2- سئو Off Page

سئو On page

مجموعه فعالیت هایی است که روی خود وب سایت جهت بهنیه سازی آن انجام می شود.یکسری عملیات پیچیده روی  محتوا ، کدهای HTML و کلا رو منبع اصلی وب سایت انجام می شود تا رتبه وب سایت در موتورهای جستجو بالاتر برود.بهینه کرد عکس های وب سایت و اضافه کردن تگ Alt به آنها ، بررسی و تعیین کلمات کلیدی صحیح ، آنالیز لینک های داخلی ، بررسی سر تیترها ، اضافه کردن Meta Tag های مناسب برای شناسایی بهتر وب سایت توسط گوگل و از همه مهمتر بررسی و تولید محتوای مناسب تنها چند مورد از کارهایی است در سئو On page روی وب سایت انجام می شود.

اعلام قیمت و تعرفه برای سئو On Page نیز تقریبا غیرممکن است چراکه بستگی دارد هر وب سایت از نظر بهینه بودن محتوای داخلی و سیستم کد نویسی در چه سطحی قرار دارد.یکی دیگر از مهم ترین فاکتورها بهینه سازی On Page سیستم هدایت درست و علمی در وب سایت است.یک وب سایت باید در ابتدا کاربر پسند باشد و چیدمان عناصر مختلف آن با به موضوع سایت مرتبط بوده و به گوه ای باشد که بیننده در آن احساس راحتی کند.که یکی از نتایج آن پایین آمدن Bounce Rate سایت می باشد و در این صورت، هم وب سایت شما برای گوگل و موتورهای جستجو جذاب تر شده ورتبه بالاتری میگیرد و هم کاربران بیشتری با ورود به وب سایت از خواننده به مشتری تبدیل می شوند که هدف اصلی طراحی سایت و بهینه سازی نیز همین است.

سئو Off Page

برخلاف مورد قبلی، سئو Off Page مجموعه فعالیت هایی است که شما در خارج از وب سایت خود برای ارتقا جایگاه آن انجام می دهد.عوامل و فاکتورهای بسیار زیادی در سئو Off Page مطرح هستند.بررسی لینک های خارجی وب سایت (Backlink) از نظر تعداد و کیفیت سایت های لینک دهنده، حضور وب سایت در شبکه های اجتماعی و وبلاگ نویسی درباره وب سایت از جمله فرایند هایی هستند که در بهینه سازی سایت بسیار حیاتی و حائز اهمیت می باشند.اگر این عملیات توسط افراد غیر متخصص انجام شود سرعت پیشرفت به کندی خواهد بود یا اصلا پیشرفتی حاصل نخواهد و یا در بدترین حالت به ضرر فرایند سئو تمام خواهد شد.مثلا اگر بک لینک های وب سایت از وب سایت های با کیفیت پایین گرفته شود یا تناسب موضوعات وب سایت رعایت نشود ممکن است ازطرف گوگل پنالتی (جریمه) دریافت کنید.

در مورد سئو Off Pageنمی توان چیزی به نام تعرفه بهینه سازی سایت اعلام کرد چرا که قیمت سئو برای هر وب سایت نیاز به آنالیزهای دقیق دارد.

این نکته را فراموش نکنید که این تصور که هرچه بیشتر برای سئو وب سایت خود هزینه کنید نتیجه بهتری نیز دریافت میکنید کاملا غلط است.هدف نهایی از انجام بهینه سازی افزایش نرخ تبدیل یا افزایش بازگشت سرمایه (ROI) است.یعنی هدف اصلی این است که کاری کنید تعداد بیشتری از بینندگان وب سایت شما به مشتریان شما تبدیل شوند.اگر شما روزی 1000 بازدید کننده داشته باشید اما هیچکدام از آنها روی دکمه " خرید " کلیک نکنند یا هیچ کدام تلفن را برنداشته و به شما زنگ نزنند عملا در بهینه سازی و رسیدن به هدف اصلی که همان افزایش فروش و افزایش مشتری است شکست خورده اید.

قدم اول در تعیین قیمت سئو وب سایت بررسی کلمات کلیدی است.اینکه آیا کلمه کلیدی درست انتخاب شده است یا نه.اگر به مثال ابتدای مقاله برگردیم و فرض کنیم شما عینک می فروشید نباید کلمه " عینک " را به عنوان کلمه کلیدی انتخاب کنید.بجای آن انتخاب کلماتی مانند " فروش عینک " ، "عینک مردانه مارک POLICE " ، " قیمت عینک زنانه " و ... بسیار مناسب تر است چرا که هم فرایند بهینه سازی سرعت بیشتری گرفته و هم از قیمت سئو سایت شما کاسته می شود و از همه مهمتر وب سایت شما ترافیک بی فایده دریافت نمیکند.درک این مسئله مهم است که تعداد بالای بازدید به معنی فروش بیشتر نیست.بنابراین مرحله اول برای تعیین قیمت سئو مشخص کردن بهترین کلمات کلیدی برای کسب و کار شما است.

در نهایت باید بگوییم فرایند بهینه سازی وب سایت در اغلب مواقع روندی است که نیاز به صبر و حوصله دارد.گاهی باید مقداری آزمون و خطا انجام داد تا بهترین راه مشخص گردد و این گونه از اتلاف وقت جلوگیری شود.همچنین قیمت سئو هر وب سایتی متفاوت است و عوامل زیادی از جمله کلمات کلیدی ، قدمت نام دامنه ، میزان رقابت بر سر آن کلمه و.. بستگی دارد.

تیم سئو شرکت آوینا پرداز با تکیه بر سالها تجربه و کارنامه بسیار موفق خود این اطمینان را به شما می دهد که از جدیدترین و موثرترین متدهای دنیا برای بهبود جایگاه وب سایت شما استفاده می نماید تا شما نیز از مزیت های بیشمار کسب و کار آنلاین و حضور در دنیای اینترنت بهره مند شوید.


تاثیر نام دامنه بر فرایند سئو و بهینه سازی
تاثیر نام دامنه بر فرایند سئو و بهینه سازی
با موتوهای جستجوگر ایرانی آشنا شویم
با موتوهای جستجوگر ایرانی آشنا شویم
پنج روش بازاریابی آنلاین که باید بشناسید
پنج روش بازاریابی آنلاین که باید بشناسید
اهمیت لینک های داخلی در بهینه سازی سایت
اهمیت لینک های داخلی در بهینه سازی سایت
نظرات کاربران
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

captcha