استراتژی سئو سایت در سال 2017

همه دلشان می خواهد کاری کنند که وب سایتشان کلیک های زیادی داشته باشد و از نظر الگوریتم های گوگل دارای رتبه خوبی گردد.اما زمانی که متوجه می شویم گوگل برای رتبه دادن به سایت ها حدود 200 فاکتور را در نظر می گیرید که بعضی از آنها اثبات شده هستند ، برخی همچنان در بین شرکت های بهینه سازی یا اصطلاحا سئو کاران محل بحث و مناقشه می باشند و بعضی از آنها نیز کاملا حدسی و تجربی است بسیار مشکل است که بدانیم کدامیک از این فاکتورها نیاز به تمرکز بیشتری دارد تا روند سئو و بهنیه سازی سایت به درستی و با سرعت بیشتری پیموده شود.

پس چه چیزی برای گوگل بیشترین اهمیت را دارد ؟

بدون شک جواب این سوال براساس گفته یکی از مدیران ارشد بخش جستجوی گوگل :  " محتوا (Content) " و لینک هایی که به سایت شما داده می شود مهمترین بخش سئو سایت محسوب می شود.

بسیار شنیده می شود که بک لینک ها دیگر در سئو سایت ها تاثیری ندارند و روش جدیدی برای بهینه سازی و بهبود جایگاه سایت در گوگل وجود دارد که نیازی به لینک ندارد! باید بگوییم این گفته کاملا اشتباه است و توصیه خطرناکی است.بار دیگر به گفته مدیر ارشد شرکت گوگل توجه کنید.

یکی گرایشات اصلی روش های ما در بحث سئو SEOهمواره به لینک ها مربوط می شود.چراکه در میان حدود 200 عامل دیگری که برای رتبه دهی سایت توسط گوگل در نظر گرفته می شود، یکی مهمترین آنها محسوب می گردد.البته ویژگی لینک ها نیز اهمیت بسیار زیادی دارند که عبارتند از :

·         تعداد بک لینک ها : هرچه بیشتر بهتر

·         انکر تکست ( Anchor Text ) : انکر تکست یا متن لنگر همان متنی است که لینک سایت شما در پشت آن قرار می گیرید و کاربر با کلیک روی آن متن به سایت شما منتقل می شود.لینک هایی که با هدف کمک به سئو سایت شما داده می شوند باید متنی مرتبط با موضوع سایت و صفحه ای که کاربر به آن منتقل می شود داشته باشند.از این رو استفاده از متن هایی مانند "اینجا را کلیک کنید" یا "از اینجا وارد شوید" برای متن بک لینک مناسب سئو نیست.

·         کیفیت منابع بک لینک : گرفتن بک لینک از سایت های خبری مشهور یا مجلات آکادمیک و دانشگاهی و کلا وب سایت های معتبر و همچنین مرتبط با موضوع فعالیت شما بسیار بهتر از بک لینک سایت های نا آشنا و غیرمرتبط است.گاهی

گرفتن تنها یک بک لینک از یک سایت معتبر و مرتبط تاثیرش بر سئو سایت شما از هزار بک لینک از سایت های بی کیفیت و نامرتبط  بیشتر است.ضمنا باید بخاطر داشته باشید بک لینک هایی که از سایت های اسپم یا حتی مستهجن گرفته شود ممکن است باعث جریمه شدن وب سایت شما از سوی گوگل گردد.

لینک ها همواره عاملی بسیار ارزشمند در استراتژی سئو وب سایت محسوب می گردند و بسیاری از شرکت های بهینه سازی سایت تمرکز خود را روی ایجاد لینک های مرتبط با موضوع وب سایت موردنظر میکنند تا از این طریق به صفحه اول گوگل برسند و این کار به دلیل این است در بسیاری موارد دستیابی به نتایج فوق العاده در سئو با کیفیت و تعداد بک لینک های سایت رابطه مستقیم دارد.

بازاریابی محتوا و سئو

بازاریابی محتوا ( content marketing ) و سئو ( SEO ) دو روش بازاریابی محسوب می شوند که از جهات بسیار زیادی با یکدیگر فرق می کنند اما به طور کامل نمی توان این دو را از دیگر جدا کرد. به صورت کلی ، سئو، محدود تر و تکنیکی تر است در حالیکه بازاریابی محتوا وسیع تر و جامع تر می باشد.درست مانند این مثال که یک مربع همواره نوعی مستطیل محسوب می شود (مربع مستطیلی است که اضلاع آن با هم برابرند) اما هر مستطیل لزوما یک مربع نیست. در مورد سئو و بازاریابی محتوا نیز همین گونه است :

·         می توان از طریق استفاده از ظرفیت های بسیار زیادِ بازاریابی محتوا، سئو سایت را نیز گسترش داد.

·         اما تنها راه اطمینان از موققیت بازاریابی محتوا بکارگیری آن در تکنیک های سئو است.

به بیان دیگر می توان گفت : سئو درخواست هایی را طرح می کند و بازاریابی محتوا آنها را برآورده می کند. سئو ملزوماتی را اعلام می کند و بازاریابی محتوا آنها را فراهم می آورد.

آپدیت های الگوریتم گوگل در سال 2017

در ژانویه سال 2017 گوگل آپدیتی را انجام داد که سایتهایی که صفحه های خود باز شونده (pop-up) آنها به کاربری سایت توسط موبایل صدمه میزند را جریمه نماید.شکی نیست که آپدیت بیشتری برای الگوریتم گوگل در سال 2017 در راه است اما موفقیت فرایند سئو سایت ها همچنان به میزان تمرکز و توجه به تولید محتوای مناسب و همچنین بک لینک با کیفیت وابسته خواهد بود.


سرعت سایت و اهمیت آن در سئو
سرعت سایت و اهمیت آن در سئو
3 حقیقت مهم برای سرگرم نگه داشتن مخاطبان در موبایل
3 حقیقت مهم برای سرگرم نگه داشتن مخاطبان در موبایل
سئو وب سایت هزینه است یا سرمایه گذاری؟
سئو وب سایت هزینه است یا سرمایه گذاری؟
SEO یا SEM ، کدام  یک برای بهینه سازی سایت مناسب است؟
SEO یا SEM ، کدام یک برای بهینه سازی سایت مناسب است؟
نظرات کاربران
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

captcha