اهمیت سئو سایت برای آژانس های مسافرتی و تورها

آژانس های مسافرتی و برگزار کنندگان تور به صورت سنتی نقش بسیار مهمی در صنعت گردشگردی داشته اند.البته این نقش هر روز درحال کمرنگ تر شدن است چرا که درحال حاضر دنیای اینترنت و موتورهای جستجو دارند به سرعت جای آژانس های سنتی را می گیرند. جالب است بدانید حدود 70% بلیط ها و تورهای مسافرتی به صورت آنلاین خریده یا رزرو می شوند.

با وجود اینکه بسیاری هتل ها و بلیط پروازها را میتوان به صورت آنلاین و از وب سایت های مرجع رزرو و خریداری کرد اما مردم ترجیح میدهند تورهای تعطیلات خود را از طریق وب سایت های برگزار کننده گان تورهای مسافرتی وآژانس های مسافرتی خریداری کنند.

اما مسئله اینجاست که هزاران برگزار کننده تور در ایران وجود دارد پس چگونه یکی از آنها می تواند با سئو سایت خود در رتبه های بالای جستجو قرار گیرد و دیده شود ؟

انتخاب کلمه کلیدی :

قبل از همه چیز، مسئله مهم یافتن مسیر و راه حل درست است که در مورد صنعت گردشگری و مسافرت کار نسبتا آسانی است.برگزار کنندگان تور معمولا بازار مخصوصی دارند برای مثال " تور طبیعت گردی جنگل ابر" یا " تور کویر " و..

با توجه به مثال های بالا اگر عبارت " تور" را در گوگل جستجو کنیم حدود 85 میلیون نتیجه برایمان ظاهر می شود، جستجوی عبارت " تور طبیعت گردی " این نتایج را به 820.000 می رساند و اگر "تور طبیعت گردی جنگل ابر" را جستجو کنیم این تعداد به 360.000 می رسد. یا اگر عبارت " تور کویر " جستجو شود حدود 430.000 نتیجه حاصل می شود و اگر مثلا "تور کویر مرنجاب " را جستجو کنیم این تعداد به 250.000 کاهش می یابد. در واقع با مشخص کردن عبارات درست و رقبای ما حدود 300 برابر کمتر خواهند شد(نسبت به کلمه تور).

با انتخاب دقیق و اصولی عبارات و کلمات کلیدی و همچنین بهینه سازس ساختار وب سایت همراه با نوشتن مقالات مرتبط و حرفه ای میتوان از طریق جذب بازدیدکننده بیشتر کسب و کار شما را متحول نمود.


بک لینک

هشدار! این امکان وجود دارد که با استفاده از بک لینک های با کیفیت به فرآیند سئو وب سایت شما سرعت بیشتری بخشید.لازم است در اینجا روی کلمه " با کیفیت " تاکیید دوباره کنیم.منظور ما این است که از سایت های مرتبط و با رتبه بالا لینک دریافت کنید.برخی از شرکت های سئو به کمیت (تعداد) بک لینک بیشتر از کیفیت آنها توجه می کنند و با اینکار نه تنها کمکی به بهبود جایگاه سایت شما نمیکنند بلکه ممکن است شما را با پنالتی گوگلمواجه کنند و کلا از لیست جستجو گوگل خارج شوید ( به این شرکت های سئو اطمینان نکنید).بدست آورن بک لینک با کیفیت از سایت های معتبر سخت، اما بسیار پر ارزش است.


تولید محتوا - بازاریابی محتوا

زمانی که از طریق انجام سئو، میزان بازدید و ترافیک وب سایت خود را بالا بردید بسیار مهم است که وب سایت شما خودش اطلاعات مورد نیاز کاربر را به آنها بدهد تا آنها در سایت باقی بمانند و تشویق به سفارش و خرید تورها گردند.اینجا دقیقا همانجاییست که ما به عنوان تیمی متخصص در طراحی سایت برای آژانس های مسافرتی و تورهای گردشگری وارد عمل می شویم.

اما یکی از چالش های اساسی برای افزایش ترافیک و بهبود رتبه سایت، تولید محتوای منحصر به فرد ، جذاب و البته مطابق با اصول سئو است.تولید محتوا مهمترین کاری است که یک آژآنس هواپیمایی می تواند برای بهبود رتبه سایت خود و بیشتر دیده شدن انجام دهد.اگر این کار اصولی انجام نشود می تواند منجر به هدر رفتن زمان و منابع زیادی گردد.


در آخر باید اضافه کنیم که بسیار مهم است وب سایت شما موبایل دوست(mobile friendly)باشد.مخصوصا در مورد برگزار کنندگان تور و آژانس های مسافرتی اهمیت این موضوع بیشتر است.بسیاری از مشتریان در حالی که روی کاناپه و جلوی تلویزیون نشسته اند از طریق موبایل یا تبلت خود به دنبال تور مناسب برای آخر هفته خود یا تعطیلات می گردند.اخیرا نیز گوگل اعلام کرده که به وب سایت های موبایل دوست (سایت هایی که علاوه بر اینکه در موبایل به خوبی نمایش داده می شوند به راحتی قابل کار کردن هم هستند ) ارزش و توجه بیشتری در رتبه بندی ها نشان می دهد که یک تغییر اساسی رو روند سئو محسوب می گردد.

این مقاله در واقع برای نشان دادن اهمیت سئو برای آژانس های مسافرتی و برگزار کنندگان تورهای مختلف نوشته شده اما فراموش نکنید که طراحی سایت حرفه ای و مناسب آژانس های مسافرتی و همچنین کارایی مناسب آن در موبایل و تبلت به همان اندازه در موفقیت سایت شما موثر است.

تیم طراحی سایت و بهینه سازی شرکت آوینا پرداز تجربه و تخصص ویژه ای در سئو و طراحی سایت های مسافرتی دارد.با ما تماس بگیرید


بررسی سئو سایت
بررسی سئو سایت
سیگنال های دریافتی از سایت و نقش آنها در سئو
سیگنال های دریافتی از سایت و نقش آنها در سئو
آموزش سئو بخش پنجم ( کلمات کلیدی )
آموزش سئو بخش پنجم ( کلمات کلیدی )
کند  بودن سایت در موبایل و افزایش بانس ریت
کند بودن سایت در موبایل و افزایش بانس ریت
نظرات کاربران
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

captcha