درباره هزینه طراحی سایت

احتمالا سوال در مورد هزینه و تعرفه طراحی سایت، بیشترین سوالاتی است که از ما به عنوان طراح سایت پرسیده می شود و متاسفانه باید بگوییم یکی از سخت ترین سوالات برای پاسخ دادن هم هست.

پرسیدن این سوال مانند این است که بپرسید " هزینه خرید یک ماشین چقدر است ؟ " که محدوده بسیار وسیعی دارد از 10 میلیون تومان تا سوپرماشین های چند میلیاردی.قبل از اینکه بپرسید هزینه خرید یک ماشین چه مقدار می شود، لازم است که بدانید از ماشین چه استفاده ای میخواهید بکنید ، لازم است تعیین کنید انتظاراتتان از ماشین چیست و چقدر میتوانید برای آن هزینه کنید یا در واقع بودجه شما برای خرید آن چقدر است. تازه پس از مشخص شدن جواب این پرسش ها میتوان به دنبال یک ماشین مناسب برای شما گشت.

طراحی سایت هم دقیقا مانند خرید ماشین است.حتی شما می توانید یک وب سایت رایگان داشته باشید.

درکل بجای اینکه در ابتدای کار از طراح سایت خود بپرسید که هزینه طراحی سایت چقدر می شود بهتر است نیازهای خود را با آنها درمیان بگذارید ، اینکه کسب و کار شما چیست ؟ مشتریان شما را چه گروهی از افراد تشکیل مدهند ؟ و همچنین بودجه شما چقدر است؟ سپس به آنها اجازه دهید بهترین راهکار را به شما پیشنهاد دهند.

ممکن است اینها بسیار کلی به نظر برسد اما لحظه ای فکر کنید که چگونه خانه و ماشین خریداری می کنید.هیچوقت پا به یک بنگاه املاک نمیگذارید و نمیگویید خب قیمت یک خانه چقدر است ؟!! بجای آن از انتظارات ، نیازها و میزان بودجه تان میگویید تا برای شما بهترین موارد معرفی شوند.

یک شرکت طراحی سایت خوب باید این قابلیت را داشته باشد که مشخصات یک وب سایت را با میزان بودجه مشتری هماهنگ کند و البته اگر لازم بود توصیه های لازم برای هرچه بهتر شدن وب سایت را ارائه دهد.

مهمترین مسئله در هزینه طراحی یک وب سایت این است که چقدر باز خواهد گرداند.یعنی شما حاضرید چقدر برای طراحی سایت خود هزینه کنید و دوست دارید چقدر در ازایش دریافت کنید.

چندسال پیش ما وب سایتی را برای یکی از آژانس های هواپیمایی طراحی و اجرا کردیم که هزینه آن به همراه بهینه سازی و سئو چیزی حدود 15 میلیون تومان شد.اخیرا به یک شرکت آژانس هواپیمایی با کاری مشابه آنان برخوردیم که از ما پرسید چطور وب سایت مشتری ما رتبه ای به این خوبی در صفحه جستجوی گوگل دارد و چه کاری میتوانیم برای آنها انجام دهیم تا وضعیت آنها نیز در گوگل بهتر شود.هنگام بررسی ها مشخص شد هزینه ای که آنها برای وب سایت خود انجام داده اند حدود 2 میلیون تومان بوده است.نه تنها در جستجوی گوگل ظاهر نشده بودند بلکه نرخ تبدیل سایت نیز بسیار پایین بود.وقتی به این شرکت گفتیم که آژانس مشابه شما حدود 15 میلیون تومان هزینه برای طراحی سایت خود انجام داده بسیار متعجب شدند.تا اینکه برای آنها توضیح داده شد که قرار گرفتن یک وب سایت حرفه ای و زیبا در صفحات ابتدایی جستجوی گوگل چه مزایای فوق العاده ای داشته و چه کمک بزرگی به توسعه و پیشرفت و حتی متحول شدن بسیاری از کسب و کارها از جمله همان شرکت آژانس هوایی نموده است.

حال این سوال مطرح است که کدام بهتر است ؟ یک وب سایت ارزان مثلا 500 هزار تومانی که عملا درآمد چندانی ایجاد نمی کند یا مثلا یک وب سایت 5 میلیون تومانی که باعث ایجاد درامد چندین برابری شده؟

درنهایت این نکته را نیز باید درنظر بگیریم که حتی شرکتهای مشابه و شرکت های رقیب نیز هرکدام وب سایت های متفاوت و سیستم بازاریابی متفاوتی دارند.ما هم میدانیم چندین شرکت موفق طراحی سایت در ایران و تهران وجود دارند اما مسئله اینجاست که آنها نیز کار خود را به شیوه ای متفاوت از ما و متفاوت از یکدیگر انجام می دهند.حق با کدام است ؟ در جواب باید گفت با همه!! ما نیز مسیر مخصوص به خود داریم و در آن موفقیم.

بنابراین برآورد هزینه طراحی وب سایت غیر ممکن است ، حتی برای وب سایتی با ویژگی های اندک مانند سایتی که 10 صفحه دارد، ریسپانسیو است ، عملیات پایه سئو SEO روی آن انجام شده و..خیلی عاقلانه نیست که از شرکت ها تقاضای تعرفه طراحی سایت نمایید چراکه یک شرکت حرفه ای محدوده بسیار وسیعی برای ویژگی های قابل ارائه در سایت  و قیمت های آنها دارد.هرچقدر شما اطلاعات بیشتری به شرکت طراح سایت خود دهید پیشنهادات و راهکارهای مناسب تری دریافت خواهید کرد.در این موارد ملاقات های حضوری و بررسی نیازها و انتظارات شما بسیار کمک کننده خواهد بود.

بنابراین در جواب سوال اصلی " هزینه طراحی سایت چقدر است ؟ " باید گفت در کوتاه مدت ممکن است قیمتها متفاوت باشد اما در بیشتر موارد در طولانی مدت نباید اینگونه باشد.در واقع اگر شرکت طراحی سایتی که انتخاب کرده اید کار خود را به درستی انجام داده باشد نباید در سالهای آینده هزینه ای آنچنانی از طرف شما انجام شود بلکه این وب سایت است که باید برای شما درآمد ایجاد کند.

در آخر پیشنهاد ما این است اگر بدنبال طراحی وب سایتی هستید که لزوما ارزان نیست اما می تواند بازگشت سرمایه و درآمد زایی بالایی داشته باشد حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله تعرفه و قیمت طراحی سایت در سال 96 مراجعه نمایید


10 قانون کلی طراحی سایت برای تاثیرگذاری بیشتر
10 قانون کلی طراحی سایت برای تاثیرگذاری بیشتر
هزینه های پنهان طراحی سایت ارزان
هزینه های پنهان طراحی سایت ارزان
سوالاتی که باید قبل از ایجاد یک تجارت آنلاین از خود بپرسید
سوالاتی که باید قبل از ایجاد یک تجارت آنلاین از خود بپرسید
طراحی سایت درغرب تهران
طراحی سایت درغرب تهران
نظرات کاربران
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

captcha