طراحی سایت آژانس هواپیمایی

طراحی سایت آژانس هواپیمایی یا مسافرتی باید شامل چیزی بیش از صفحات پر از عکس و متن های کپی شده باشد.وب سایت شما باید منبعی برای علاقه مندان به مسافرت بوده و همچنین باید یک کانال بازایابی قوی برای هتل ها و خطوط هوایی محسوب گردد و در کنار همه اینها، این وب سایت باید به ابزاری کارآمد برای فروش بیشتر آژانس مسافرتی شما تبدیل گردد. طراحی سایت آژانس هواپیمایی باید بسیار با دقت و با استفاده از اصول صحیح انجام شود تا بتواند همه این کارها را انجام دهد.علاوه بر این سئو سایت آژانس مسافرتی نیز از اهمیت ویژه ای جهت دیده شدن پکیج ها و تورهای مختلف برخوردار است که باید به آن توجه ویژه ای شود.

یک وب سایت خوب باید باعث شود اطلاعات مورد نیاز کاربران براحتی در دسترسشان قرار گیرید ، باید با کسب و کار شما مرتبط باشد و بتواند منجر به خرید محصول یا خدمات شما گردد.همچنین لازم است که این وب سایت طوری طراحی و اجرا گردد که براحتی در موتورهای جستجو نمایش داده شود.بدون یک طراحی صحیح و علمی هیچ یک از موارد بالا قابل انجام نیست و طراحی صحیح یک وب سایت نیز،  نیاز به تجربه و دانش علمی و فنی زیادی دارد.

در این مقاله شما در خواهید یافت که چرا طراحی سایت آژانس هواپیمایی بسیار مهم است و چه کارهایی لازم است انجام دهید تا این وب سایت به یک ابزار بازاریابی کارآمد برای آژانس شما تبدیل گردد.


اهمیت طراحی سایت آژانس هواپیمایی در چیست ؟

وب سایت شما وظایف متعددی را انجام می هد.برای کسانی که چیزی در مورد آژانس هواپیمایی شما نمی دانند وب سایت شما یک معرفی نامه محسوب می گردد و افراد از روی دوست داشتنی بودن یا نبودن وب سایتان شما را قضاوت خواهند کرد.اگر آنها از طرح و ترکیب سایت و راحتی استفاده از آن خوششان آمد آن وقت می توان گفت تاثیر مثبتی روی آنها گذاشته شده و اگر از سایت شما خوششان نیاید به سایت یک آژانس هواپیمایی دیگر خواهند رفت و احتمالا هرگز به سایت شما بازنخواهند گشت.

کاربران این نتیجه گیری ها را با در نظر گرفتن چندین فاکتور مختلف انجام می دهند:

سرعت سایت

اگر لود شدن صفحه وب سایتی بیش از 4 ثانیه طول بکشد بسیاری از افراد آن را ترک خواهند کرد.سرعت سایت به دلایل زیادی می تواند کند باشد از جمله حجم بالای فایل های عکس یا ویدئو و همچنین طراحی و سیستم کد نویسی نامناسب.سایت هایی که از قالب های وردپرس ، جوملا و.. استفاده می کنند نیز به طور کلی سرعت لود کندتری دارند.


سازگاری با موبایل

مشتریان سایتی را که خرید کردن از آن با استفاده موبایل راحت باشد را دوست دارند.هر طراحی که برای وب سایت در نظر گرفته می شود باید با مروگرها و دستگاه های مختلف سازگار باشد.


محتوا

مردم به وب سایت هایی که از عکس و فیلم های مناسب و با کیفیت در محتوای خود استفاده می کنند بیش از سایت هایی که تنها از متن و نوشته تشکیل شده اند علاق نشان می دهند.همچنین تجربه نشان داده محتوای همراه با عکس و ویدئو بیشتر از محتواهای دیگر در وب سایت ها و شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند.


طرح صفحه وب سایت

صفحه های پر از نوشته معمولا بسختی قابل خواندن هستند و مردم برای مدت خیلی زیادی در این صفحات نخواهند ماند.اما متن هایی که بصورت لیست های زیرهم یا با استفاده از فرمت های نوشتاری مناسب در وب سایت گذاشته می شوند بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.


کاربری

اگر طراحی سایت آژانس هواپیمایی و یا اصولا هر وب سایت دیگری به گونه ای باشد که کاربر بتواند براحتی مطالب مختلف را در سایت شما پیدا کند و بسادگی مسیر خود را در آن پیدا نماید مطمئنا زمان بیشتری را سایت خواهد ماند و احتمال بازگشت وی در آینده نیز بسیار بیشتر خواهد شد.برعکس این امر نیز صادق است، در صورتی که کاربر نتواند مطالب مفید و محتوایی که به دنبالش میگردد را بسادگی پیدا کند یا ویژگی های اصلی سایت به درستی کار نکنند مطمئا بزودی سایت شما را ترک خواهد کرد و شاید هرگز به آن باز نگردد.

لازم است تمام موارد ذکر شده را در هنگام طراحی سایت آژانس هواپیمایی در نظر بگیرید.یک طراحی مناسب بر روی رتبه و سئو سایت نیز تاثیر سزایی خواهد گذاشت.در صورتی که یک وب سایت به صورت صحیح و اصولی طراحی شده باشد علاوه بر تاثیر خوب بر رتبه سایت ، تعمییرات ، تغییرات و بروز رسانی های آینده را نیز بسیار راحت تر خواهد کرد.به همین دلیل است که طراحی سایت حرفه ای چیزی فراتر از تنها انتخاب رنگ و یا انتخاب نوع فونت است .


نمونه وب سایت آژانس مسافرتی

آژانس مسافرتی الماس نشان یکی از نمونه های بسیار عالی محسوب می گردد. طراحی سایت آژانس هواپیمایی الماس نشان با توجه به نام تجاری ، عناصر رنگی مرتبط با برند و همچنین در جهت جذب کاربر و بسیاری ویژگی های فنی دیگر به منظور کارآمدی هرچه بیشتر توسط شرکت آوینا پرداز انجام شده است.این پروژه دائما درحال بروزرسانی است.

از ویژگی هایی که اخیرا به سایت آژانس الماس نشان افزوده شده می توان به موارد زیر اشاره نمود :

1- تغییر همزمان قیمت پکیج ها همراه با تغییرات ارز 

2- تغییرهم زمان قیمت تمام هتل ها براساس تغییرات قیمت ارز ( دلار - یورو - درهم و.. )

3- تغییر قیمت پکیج ها به صورت درصدی تنها با یک کلیک

4- محاسبه سود آژانس بر اساس تعداد ستاره های هتل بر حسب درصد

5- دریافت آنلاین قیمت ارز از سایت مبدا

6- پیشنهاد هدفتمند بپس از مشاهده هر پکیج بر اساس مسیر و بودجه


نمونه طراحی سایت آژانس هواپیمایی

نمونه طراحی سایت آژانس هواپیمایی الماس نشان توسط شرکت آوینا پرداز


نکاتی در مورد طراحی سایت آژانس هواپیمایی

تمرکز اصلی طراحی سایت آژانس هواپیمایی و مسافرتی باید بر اساس راحت بودن دسترسی و بررسی پکیج های مسافرتی و تورها – و خرید آسان آنها باشد.رسیدن به این هدف، نیازمند ترکیب درستی از محتوای داینامیک(پویا)، ویژگی های جذاب و استفاده از طراحی مناسب در وب سایت است که بازتاب دهنده الگوی رفتاری بازدیدکنندگان باشد. تمام این موارد با رعایت نکات اساسی زیر قابل دستیابی است :

جلوه های  گرافیکی

استفاده از عکس و فیلم های واضح ؛ با کیفیت و با رنگبندی زیبا برای برجسته کردن و بیشتر به چشم آمدنِ پکیج ها و تورهای مسافرتی شما حیاتی است.استفاده از طراحی مناسب نیز باعث می شود تاثیر گذاری این نمایش های گرافیکی چندین برابر گردد.

استفاده از گالری تصاویر ، اسلاید شو ها و فایل های ویدئویی  برای معرفی جاذبه های کشورها یا شهرهای مقصد هر کدام از تورها و همچنین امکانات و ویژگی های محل اقامت ، مسئله ای بسیار مهم در جذب مخاطب می باشد.


مسیریابی در منوها

بعضی ها در طراحی سایت های آژانس های هواپیمایی از منو ها کشویی بالا به پایین (drop-down) استفاده می کنند در حالی که برخی دیگر منوهای کناری را ترجیح می دهند.نکته اصلی اینجاست که هر نوع منویی که برای طراحی سایت خود انتخاب می کنید باید بگونه ای چیده وطراحی شود که بازدیدکننده براحتی تور و پکیج مورد نظر خود را پیدا نماید.

اگر تصمیم دارید که بازدیدکنندگان را به صفحه هایی خاص از سایت خود هدایت کنید می توانید از عکس و آیکون های مناسبِ متصل به آن صفحات در صفحه اصلی سایت خود استفاده نمایید.


دکمه های دعوت به عمل (Calls To Action)

دکمه های درخواست یا دعوت به عمل (CTA) در واقع متنها و دکمه هایی است که از کاربر می خواهد کاری را در وب سایت انجام دهد.استفاده صحیح از این دکمه ها تاثیر فوق العاده خوبی در سایت ها دارند.دکمه هایی نظیر " خرید کنید" ، "ثبت نام کنید" ، "سفارش دهید" و.. نمونه هایی از این درخواست های عمل هستند.بسیاری از وب سایت های آژانس هواپیمایی، مشتریان بالقوه زیادی را از دست می دهند تنها به این دلیل که درخواست های عمل مناسبی در سایت خود بکار نگرفته اند.از رنگ های برجسته ، فونت و اشکال جذاب برای تاثیرگذاری بیشتر دکمه های درخواست عمل خود در سایت استفاده کنید.ضمنا این دکمه ها را در جایی از وب سایت خود قرار دهید که بیشترین توجه را به خود جلب نمایند.


از تمام این نکات در هر صفحه خود استفاده کنید – هرگز یک درخواست عمل را قوی تر و پررنگ از بقیه نکید.بخاطر داشته باشید هرکدام از صفحات وب سایت شما این پتانسیل را دارد که تبدیل به یک صفحه فرود (Landing Page) برای موتورهای جستجو شود بنابراین اولین صفحه و اولین تصویر از آژانس هواپیمایی شما خواهد شد که مخاطب با آن مواجه می شود.سعی کنید هر صفحه سایت خود را گونه ای طراحی کنید که این برخورد اول کاملا مخاطب را به خود جذب نماید.اگر هرکدام از درخواست های عمل موجود در سایت شما ضعیف باشد احتمال اینکه بخشی از مشتریان را از دست دهید بسیار زیاد خواهد بود.

وب سایت شما تنها ابزاری برای معرفی خدمات شما نیست بلکه یکی از وظایف اصلی یک وب سایت افزایش میزان فروش است.خواسته شما این است که تا جای ممکن مشتریان بیشتری را جذب آژانس هواپیمایی خود نمایید.با استفاده از محتوای مفید و اطلاعات با ارزش و واردار ساختن کاربران به خواندن مطالب یا خرید پکیج هایتان میتوانید هرچه بیشتر به این خواسته خود نزدیک شوید.

این موضوع ممکن است شامل ایجاد محتواهای خاص و جذاب برای کاربران شود مانند راهنمایی ها ، مقالات یا حتی کتاب های الکترونیکی به منظور آموزش و راهنمایی بینندگان سایت در مورد مقاصد محبوب مسافرت ؛موضوعاتی در باره بهترین زمان برای مسافرت یا در مورد اینکه چگونه می توان هزینه های سفر را پایین آورد و بسیاری موضوعات مفید دیگر.اینکار نه تنها باعث قدردانی کاربران می شود بلکه موجب می شود سایت شما بسیار حرفه ای تر از سایر آژانس های هواپیمایی دیده شود.

هر کسب و کاری تمایل دارد یک وب سایت با طراحی زیبا داشته باشد که محصولات و خدمات آنها را به بهترین شکل ممکن به مشتریان معرفی نماید.با این حال رسیدن به این خواسته کار چندان آسانی نیست.بسیاری از آژانس های هواپیمایی علاقه ای به داشتن وب سایت ندارند و آنهایی هم اقدام به طراحی سایت برای آژانس هواپیمایی خود می کنند نیز معمولا زمان کافی را صرف بهبود کیفیت محتوای سایت خود نمی نمایند.


طراحی وب سایت فرایندی پیچیده است – شرکت آوینا پرداز می تواند به شما در این راه کمک زیادی نماید.


حالا که می دانید چه چیزهایی شامل یک طراحی خوب برای وب سایت می شود چگونه می توانید کاری کنید که سایت همواره باعث افزایش ارزش و اعتبار آژانس هواپیمایی شما گردد ؟ در جواب باید گفت که این امر نیاز به زمان و تلاش زیاد جهت بررسی کارکرد سایت و همچنین هماهنگ سازی آن جهت استفاده از طرح های جدید در آینده دارد.پیشنهاد ما این است بار تمام این مسئولیت ها را به تنهایی به دوش نکشید و به متخصصان شرکت آوینا اجازه دهید این فرایند را برای شما مدیریت و اجرا نمایند.

تیم طراحی سایت ، برنامه نویسان و دیگر متخصصان وب سایت ما آماده هکاری برای طراحی بهترین وب سایت آژانس هواپیمایی ممکن برای شما هستند.چشم انداز ما افزایش شهرت برند شما و انتقال پیامتان به مخاطبان است.تیم متخصص بهینه سازی سایت آوینا پرداز جهت رساندن وب سایت شما به صفحه اول جستجوی گوگل در کنارتان خواهد بود.

چه به دنبال یک وب سایت ساده و چه خواهان وب سایتی پیچیده وحرفه ای هستید میتوانید روی کمک متخصصان حرفه ای ما حساب نمایید.


6 بهانه برای عدم طراحی سایت
6 بهانه برای عدم طراحی سایت
تایپوگرافی در طراحی سایت
تایپوگرافی در طراحی سایت
تفاوت طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی چیست ؟
تفاوت طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی چیست ؟
اهمیت موبایل دوست یا mobile friendly بودن وب سایت چیست؟
اهمیت موبایل دوست یا mobile friendly بودن وب سایت چیست؟
نظرات کاربران
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

captcha